Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Wobler

Zdzichu i Janek poszli na sumy , po chwili:
- koledzy! ratujcie!Zdziśka, wobler przygniótł.

Wobler
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Sezon

No i zaczęliśmy,
Sezon na szczupaka,
Kto żyw za kij chwyta,
Heja na biedaka,

więcej...

Sezon
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,7/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Czop francuski 

Czop francuski - Zingel asper

Czop francuski

Okoniokształtne

Smukłe, wrzecionowate ciało o spiczastej głowie z dolnym otworem gębowym. Cienki, okrągły trzon ogonowy, krótszy od podstawy drugiej płetwy grzbietowej. Z tyłu pokrywy skrzelowej silny kolec. Przednia płytka pokrywy skrzelowej (praeoperculum) na tylnej krawędzi ząbkowana. Małe łuski grzebykowe, 70-80 wzdłuż ciała. Dwie daleko odsunięte płetwy grzbietowe. W pierwszej 8 twardych, w drugiej 1 twardy i 11-12 miękkich promieni. W płetwie odbytowej zawsze 1 promień twardy i 11-12 promieni miękkich. Pęcherz pławny silnie uwsteczniony. Grzbiet ciemnobrązowy do ciemnoszarego. Boki jaśniejsze, brązowe do żółtawych, z ciemnymi, nieregularnymi plamami w przedniej części tułowia i trzema wyraźnymi, ciemnymi, poprzecznymi pręgami w jego tylnej części łącznie z trzonem ogona. Strona brzuszna biała. Płetwy brązowe bez plam. Długość 15-20 cm, maksymalnie 22 cm.

Tylko w czystych, dobrze natlenionych rzekach basenu Rodanu (Rodan i jego dopływy, np.: Doubs).

Czop francuski (francuskie nazwy: Apron, Roi du Doubs) występuje stanowiskowo za kamieniami i innymi przeszkodami, często w płytkiej strefie brzegowej. Dzień spędza leżąc nieruchomo na dnie swej kryjówki. Dopiero po zapadnięciu ciemności rozpoczyna zygzakowatą wędrówkę ponad dnem, poszukując pokarmu. Tarło od marca do kwietnia. Ikra składana jest w strefie prądu na żwirowych ławach.

Robaki, wodne owady i drobne mięczaki, a także ikra i wylęg ryb.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Hydroizolacja - osuszanie ścian fundamentowych budynków

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).