Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 4

Diagnoza

Panie doktorze, niech Pan napisze, że umarłem na AIDS, mówi umierający na łóżku
- ale dlaczego?
- bo będę pierwszy ze wsi
- nikt już mojej Ani nie dotknie
- a ci, którzy dotykali niech się teraz boją!

Diagnoza
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (4)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Wyprawa

Wybrał się wędkarz...

więcej...

Wyprawa
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,6/5 (10)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Drum marokański 

Drum marokański - Umbrina ronchus

Drum marokański

Okoniokształtne

Wydłużone ciało o zmiennej wysokości. Mały, dolny otwór gębowy. Na podbródku jeden gruby, krótki, perforowany na końcu wąs. Dwudzielna płetwa grzbietowa o połączonych obydwu częściach. Pierwsza z 10 kolcami, druga z 1 kolcem i 25-27 promieniami miękkimi. W płetwie odbytowej 2 kolce i 7 miękkich promieni. Płetwa ogonowa gruba, kanciasto zakończona. Większość łusek ktenoidalnych. Jednokomorowy pęcherz pławny. Ciało ciemnobrązowe. Na grzbiecie oraz powyżej linii bocznej biegną wzdłuż rzędów łusek słabo widoczne paski; u większych osobników jeszcze bardziej bledną. Płetwy brzuszne i tylna część płetwy ogonowej są czarne. Pozostałe płetwy ciemne. Przeciętna długość ciała wynosi 40 cm, maksymalnie 77 cm.

Wybrzeże atlantyckie od Gibraltaru do Angoli, również wokół Wysp Kanaryjskich oraz w zachodniej części Morza Śródziemnego.

Żyje w pobliżu brzegów pomiędzy skałami, jednak spotykany bywa także przy piaszczystych plażach na głębokości od 20 do 200 m. Młode ryby trzymają się bliżej brzegów, unikając jednak najpłylszych części wód. Tarło odbywa się prawdopodobnie od późnej wiosny do wczesnej jesieni.

Organizmy denne takie jak robaki i kraby.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Standard view   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Dobre i tanie domowe jedzenie Bar Łódź

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).