Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 3 Ilość ocen: 2

Kobieta

Dlaczego kobieta ma mniejsze stopy niż mężczyzna?
Żeby mogła stanąć bliżej zlewozmywaka!

Kobieta
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Rzeka

Wpadł mi w "internetowe oko" taki fajny wierszyk z "Konkursu na Wiersz dla Dzieci"
Pozwalam sobie go opublikować ponieważ bardzo mi się spodobał :) - Admin

Rzeka

Płynie sobie rzeka
I strasznie narzeka.

Na pogodę zwłaszcza,
Bo płynie bez płaszcza.

Płycizna, czy głębia,
Zaraz sie przeziębia.

więcej...

Rzeka
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,3/5 (35)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Kabryl - Serranus cabrilla

Kabryl

Okoniokształtne

Długie, bocznie ścieśnione, dość masywne ciało. Górna i dolna szczęka pokryte drobnymi łuskami grzebykowymi. Łuski małe, do 90 (zwykle 65-75) w rzędzie wzdłuż ciała. Tylna krawędź przedpokrywowej części wieczka skrzelowego ząbkowana. Na wieczku skrzelowym 2 kolce. Płetwa grzbietowa z 10 kolcami i 14-16 miękkimi promieniami; nie jest dzielona. W płetwie odbytowej 3 kolce i 7-8 miękkich promieni. Płetwa ogonowa zaokrąglona. Ciało szare, o tonacji purpurowej do czerwonawej, z 7-9 ciemnymi opaskami. Przez głowę aż do płetwy ogonowej biegną 2-3 długie niebieskawe lub niebieskawozielone paski; obok nich także paski żółte. Na płetwach piersiowych i brzusznych występują czerwone plamy. Ubarwienie ciała może się zmieniać, w zależności od wieku ryb, pory roku, a także głębokości, na której przebywają. Osobniki z głębszych warstw wody są zazwyczaj czerwonawe. Długość ciała - przeciętnie 20-25 cm, maksymalnie 30 cm.

We wschodnim Atlantyku od Wysp Kanaryjskich do Zatoki Biskajskiej, wokół Azorów i Madery; także w Morzu Śródziemnym i Morzu Czarnym.

Przeważnie spotykany jest na głębokości od 20 do 55 m, lecz występuje również na głębokości do 500 m. Przebywa ponad piaszczystym i skalistym podłożem oraz wśród podwodnych łąk. W Morzu Śródziemnym i Morzu Czerwonym rozradza się od kwietnia do lipca. Kabryle są obojnakami, produkującymi w tym samym czasie gotowe do rozrodu plemniki i jaja, a w związku z tym może u nich dochodzić również do samozapłodnienia.

Ryby i skorupiaki.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Fundusze ETF na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Fundusze ETF: ETF.COM.PL Analizy, ranking, aktualności, informacje, ryzyko, regulacje prawne, wydarzenia w Polsce i na świecie, linki, rynek giełdowy, podstawy i zasady inwestowania.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).