Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 0 Ilość ocen: 0

Dyktafon

Szef do blondynki sekretarki:
- Jak pani chce, proszę użyć mojego dyktafonu.
- Dziękuję, ale użyję po prostu ręki jak inni.

Dyktafon
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Na rurze.

Trafiłem....

więcej...

Wielkie Łuki cz.2.
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Kabryl - Serranus cabrilla

Kabryl

Okoniokształtne

Długie, bocznie ścieśnione, dość masywne ciało. Górna i dolna szczęka pokryte drobnymi łuskami grzebykowymi. Łuski małe, do 90 (zwykle 65-75) w rzędzie wzdłuż ciała. Tylna krawędź przedpokrywowej części wieczka skrzelowego ząbkowana. Na wieczku skrzelowym 2 kolce. Płetwa grzbietowa z 10 kolcami i 14-16 miękkimi promieniami; nie jest dzielona. W płetwie odbytowej 3 kolce i 7-8 miękkich promieni. Płetwa ogonowa zaokrąglona. Ciało szare, o tonacji purpurowej do czerwonawej, z 7-9 ciemnymi opaskami. Przez głowę aż do płetwy ogonowej biegną 2-3 długie niebieskawe lub niebieskawozielone paski; obok nich także paski żółte. Na płetwach piersiowych i brzusznych występują czerwone plamy. Ubarwienie ciała może się zmieniać, w zależności od wieku ryb, pory roku, a także głębokości, na której przebywają. Osobniki z głębszych warstw wody są zazwyczaj czerwonawe. Długość ciała - przeciętnie 20-25 cm, maksymalnie 30 cm.

We wschodnim Atlantyku od Wysp Kanaryjskich do Zatoki Biskajskiej, wokół Azorów i Madery; także w Morzu Śródziemnym i Morzu Czarnym.

Przeważnie spotykany jest na głębokości od 20 do 55 m, lecz występuje również na głębokości do 500 m. Przebywa ponad piaszczystym i skalistym podłożem oraz wśród podwodnych łąk. W Morzu Śródziemnym i Morzu Czerwonym rozradza się od kwietnia do lipca. Kabryle są obojnakami, produkującymi w tym samym czasie gotowe do rozrodu plemniki i jaja, a w związku z tym może u nich dochodzić również do samozapłodnienia.

Ryby i skorupiaki.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: eZ publish to nowoczesny i wydajny wzorzec projektowy - CMF (Content Management Framework). OpenSource CMS Kod źródłowy dostępny jest na zasadach nieodpłatnych licencji GNU GPL

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).