Lewe menu

Filtry

Komentarze

Humor»

Ocena: 3,5 Ilość ocen: 3

Zwierzenia

Późnym wieczorem, leżące w łóżkach młode dziewczyny, zwierzają się ze swoich problemów miłosnych.
- Postanowiłam zerwać ze swoim chłopakiem - mówi jedna z nich
- Traktuje mnie jak psa!
- Jest ci tak źle?
- Dziwią się przyjaciółki
- Bije cię? Trzyma cię ciągle przy sobie?
- Gorzej! Wymaga ode mnie, abym mu była wierna.

Zwierzenia
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,7/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Jazgarek

Raz głowili się dzielni wędkarze
skąd się biorą te wstrętne jazgarze?
Sandacz począł je z płocią
bo do płoci czuł pociąg
więc spłodzili jazgarze te w parze.

więcej...

Jazgarek
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,4/5 (7)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Karap europejski, fierasfer 

Karap europejski, fierasfer - Carapus acus

Karap europejski, fierasfer

Dorszokształtne

Silnie wyciągnięte, bocznie ścieśnione, do tyłu zwężające się bezłuskie ciało. Szeroki otwór gębowy o długich szczękach sięgających tylnej krawędzi oka. Płetwa grzbietowa (ze 140 miękkimi promienami) i odbytowa (170 miękkich promieni) tworzą zwężającą się w szpic "falbanę". Brak płetw ogonowej i brzusznych. Odbyt ma gardłowe położenie i wysunięty jest do przodu przed płetwy piersiowe; u spokrewnionego gatunku Echiodon drummondi odbyt położony z tyłu za płetwami piersiowymi. Pierwszy promień płetwy grzbietowej jest u larw nitkowato wydłużony. Ciało prześwitujące, srebrzystobiałe, z czerwonymi punktami i plamami. Maksymalna długość 20 cm.

Najliczniej w zachodnich rejonach Morza Śródziemnego, a przypuszczalnie również w przylegających doń akwenach Atlantyku. Ponadto w Adriatyku, Morzu Egejskim i wokół Cypru. Dość rzadki, spokrewniony gatunek Echiodon dentatus żyje w Morzu Śródziemnym na głębokości poniżej 100 m; Echiodon drummondi występuje od norweskiego fiordu Stavanger do około 50° szerokości północnej.

Karap prowadzi pasożytnicze życie w jamie ciała strzykw (zwane są również morskimi ogórkami) z rodzaju Holothuria i Stichopus, żywiąc się ich gonadami oraz płucami wodnymi. Przy nadmiernym obciążeniu strzykwy pasożyt jest razem z wnętrznościami żywiciela wyrzucany (wyciskany) na zewnątrz; wnętrzności zostaną po pewnym czasie zregenerowane. Do kloaki strzykaw młode ryby wślizgują się głową do przodu, natomiast osobniki dorosłe wsuwają się najpierw ogonową część swego ciała. Żywiciela rozpoznają po charakterystycznym długim kształcie oraz zapachu wydzielanym przez okrywający ciało strzykw śluz. Tarło w miesiącach letnich; mała, eliptyczna i otoczona galeratowatą osłonką ikra składana jest w postaci zbryleń. Larwy wylęgają się po trzech dniach prowadząc w pierwszym okresie pelagiczny tryb życia. Dopiero później osiadają na dnie, gdzie znalazłszy strzykwę-gospodarza osiedlają się w jej wnętrzu.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Staramy się wykonywać dobre pozycjonowanie stron. Przykładowo tę stronę, firmy zajmującej się nadrukiem etykiet tekstylnych, Metki odzieżowe pozycjonujemy od dłuższego już czasu z sukcesem, na słowa i frazy kluczowe: metki odzieżowe, wszywki odzieżowe, etykiety samoprzylepne.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).