Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 0 Ilość ocen: 0

Czerwony Kapturek

Czerwony Kapturek idzie przez las wypatrując wilka,słyszy jakieś jęki
z krzaków, rozgarnia gałęzie i co widzi? Wilk zupelnie nieprzygotowany do konsumpcji, oczy przekrwione, sierść skudłacona, język sztywny jak kołek wisi z pyska (stan pewnie znany niektórym kolegom). Kapturek
z wyrzutem mówi:
- wilku w bajce jest inaczej, powinieneś mnie zjeść
wilk na to:
- Kapturek od....... się, trzy dni z Costnerem tańczyłem.

Czerwony Kapturek
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Gwiazda TVN-u

Ewa od Cwikłów,
TVN-u gwiazda,
Choć błysnęła przez chwilkę,
Lecz to była jazda.

Gwiazda TVN-u
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,6/5 (13)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Kielec właściwy 

Kielec właściwy - Dentex dentex

Kielec właściwy

Okoniokształtne

Owalne, bocznie ścieśnione ciało o dużej, masywnej głowie; stromo opadający, wysklepiony górny profil głowy (dojrzałe płciowo samce mają ponad oczami mięsiste zgrubienie). Łuski grzebykowe, 55-68 wzdłuż linii bocznej (Dentex maroccanus z 47-51 łuskami linii bocznej). Wieczko skrzelowe bez kolców, gładka krawędź jego części przedpokrywowej. Małe, wysoko na głowie osadzone oczy (w odróżnieniu od niego Dentex macrophthalmus ma oczy bardzo duże mieszczące się 21/2 razy w wysokości głowy). Mocne, słabo wysuwalne szczęki. Na obydwu z przodu jest osadzonych 4-6 długich, silnych zębów chwytnych, z tyłu za nimi liczne, drobne, podobnie zbudowane zęby (brak zębów trących); lemiesz i łuki podniebienne bez zębów. Długa, nie dzielona płetwa grzbietowa z 11-13 twardymi i 11-12 miękkimi promieniami (u Dentex gibbosus trzeci, twardy promień jest bardzo długi). Płetwa odbytowa z 3 promieniami twardymi i 7-9 miękkimi. W płetwach piersiowych po 1 promieniu twardym i po 5 promieni miękkich. Grzbiet ubarwiony srebrzyście, na bokach 4-5 niewyraźnych, ciemnych poprzecznych pręg oraz małe szybko blednące po śmierci ryby niebieskie punkty. Strona brzuszna srebrzyście lśniąca. Płetwy piersiowe różowe, a części płetwy grzbietowej i odbytowej rozpięte na kolcach szarozielone, pozostałe fragmenty tych płetw jaśniejsze. Stare osobniki często są jednolitego, brudnoczerwonego koloru. Maksymalna długość 1 m (ciężar do 10 kg).

Północny Atlantyk od Senegalu (bardzo rzadko), Madera do Biskajów, czasami do południowych wybrzeży Wielkiej Brytanii, Morze Śródziemne i (bardzo rzadko) Morze Czarne. Głównie przebywa ponad skalistym podłożem oraz podmorskimi łąkami, na głębokości 10-200 m.

Bardzo aktywny pływak. Młode ryby wędrują grupami wiosną ku brzegom, zimą na głębsze akweny. Tarło od marca do maja. Średnica ikry 1-1,2 mm. Do długości ciała 1,3 cm młode ryby ubarwione są żółtozielone, następnie zmieniają kolor na zielonoszary, a od długości około 20 cm przybierają młodociane ubarwienie z 4-5 ciemnymi opaskami na ciele.

Kałamarnice, gatunki małych ryb (np.: aterynowate).

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Przygotowanie druku

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).