Left menu

Filtry

Humor»

Ocena: 4 Ilość ocen: 2

Szminka

Powracającego późnym wieczorem do domu męża wita żona z wałkiem.
- Ty łajdaku, masz na twarzy szminkę!
- To nie szminka, to krew. Potrącił mnie samochód.
- No... masz szczęście.

Szminka
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Na rurze

W czasie 1,5 roku pobytu....

więcej...

Wycieczki.
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Kulbak czarny 

Kulbak czarny - Sciaena umbra

Kulbak czarny

Okoniokształtne

Silne, wygrzbiecone ciało o tępym pysku. Profil głowy zaokrąglony. Szeroki, prawie poziomy otwór gębowy, sięgający do tylnej krawędzi oka. Cienkie, duże łuski ktenoidalne (grzebykowe), na głowie nieco mniejsze. Wyraźna linia boczna rozciągająca się aż do płetwy ogonowej. Wysoki (szeroki) trzon ogona. Dwie, połączone wąskim płatem skórnym, płetwy grzbietowe. Pierwsza z 10 kolcami, druga z 1 kolcem i 23-25 promieniami miękkimi; jest ona prawie dwukrotnie dłuższa od pierwszej. Krótka płetwa odbytowa z 2 kolcami (drugi silniej rozwinięty) i 7-8 miękkimi promieniami. Tylna krawędź płetwy ogonowej jest u młodych ryb słabo wcięta, u dorosłych zaś prosta lub lekko zaokrąglona. Bardzo duże kamyki słuchowe (otolity). Silnie rozwinięty pęcherz pławny. Grzbiet i boki brązowomosiężne ze złocistym połyskiem. Strona brzuszna jaśniejsza, srebrzyście lśniąca. Wszystkie płetwy ciemne, jednak kolce płetw brzusznych i odbytowej są lśniąco białe, stąd pod wodą są bardzo widoczne. Maksymalna długość 70 cm.

Północny Atlantyk od przybrzeżnych wód Senegalu, Mauretanii, Maroka i Wysp Kanaryjskich do południowych wybrzeży Portugalii; mniej licznie także w południowej części Zatoki Biskajskiej. Morze Śródziemne, Czarne i Azowskie. Przebywa zwykle w płytkiej wodzie na głębokości od 5 do 20 m, ponad klifowym. skalistym podłożem i pomiędzy skalnymi blokami. Niejednokrotnie również w pobliżu wodnych łąk

Kulbak czarny w ciągu dnia trzyma się w małych grupkach blisko swej kryjówki; stoi zupełnie spokojnie, poruszając jedynie lekko płetwą ogonową. Nocą wyrusza na polowanie. Tarło w Morzu Śródziemnym odbywa się późną wiosną oraz w miesiącach letnich.

Małe ryby, kraby i mięczaki.

Kulbak czarny potrafi, tak jak większość kulbinowatych wydawać dźwięki. Pęcherz pławny służy mu w tym przypadku jako narząd rezonansowy. Dźwięki powstają w wyniku szybkich skurczów mięśni, przenoszonych na pęcherz pławny poprzez ścięgno umieszczone na jego grzbietowej części. Mięśnie te mogą się kurczyć z częstotliwością 24 razy na sekundę, wprowadzając ściany pęchrza w stan wibracji.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: PPHU PROTEKT INT. BH jest firmą produkcyjno-handlową prowadzącą swoją działalność szczególnie na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych, ale także i innych jednostek ochrony przeciwpożarowej. Odzież strażacka Podstawą funkcją firmy jest zapewnienie klientom możliwości nabycia szerokiego asortymentu ubrań i ubiorów wchodzących w skład osobistego wyposażenia strażaka.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).