Lewe menu

Filtry

Komentarze

Humor»

Ocena: 4,5 Ilość ocen: 4

Dzięcioł

Na drzewie siedzi sobie mały wróbelek i miarowo uderza
w korę główką. Na gałęzi wyżej siedzą dwa dzięcioły.
Jeden widząc tą sytuację mówi do drugiego:
- Może jednak już mu powiemy, że jest adoptowany.

Dzięcioł
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,3/5 (4)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

litości !!!

Teraz to daliście ciała,

Ta reklama w tle to kiep,

Informatyk za ten bubel,

Winien dostać ostro w łep.

Zaćmę ma na oczach,

Odwalić taką tandetę,

Najlepiej niech sobie w domu,

Naklei taką tapetę.

Sekundy bym go nie trzymał,

Zanika w ten portal wiara,

Zróbcie coś z tym człowiekiem,

Kopniak to mała kara.

czapek

litości !!!
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,4/5 (7)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Łosoś adriatycki 

Łosoś adriatycki - Salmothymus obtusirostris

Łosoś adriatycki

Łososiokształtne

Wydłużone, zależnie od zamieszkiwanego środowiska wodnego, mniej lub bardziej wygrzbiecone, bocznie spłaszczone ciało z szerokim, krótkim trzonem ogonowym. Tylna krawędź płetwy ogonowej u młodych ryb zawsze łukowato wcięta, u ryb dorosłych prawie prosta. Łuski drobne, 102-103 wzdłuż linii bocznej. Pomiędzy płetwą tłuszczową a linią boczną 20-21 (łącznie z leżącymi na linii). Mała głowa z rzucającym się w oczy tępym pyskiem. Bardzo krótka, szeroka szczęka górna; wycięcie pyska sięga jedynie do środka oka. Na płytce lemiesza od 2 do 6, na jego trzonie 9-18 zębów, umieszczonych w podwójnym rzędzie. Długie płetwy piersiowe sięgają prawie do połowy odległości pomiędzy nasadą płetw piersiowych i brzusznych. Grzbiet od zielonkawego do brązowawego, boki jaśniejsze, brzuch żółtawobiały. Na bokach ciała ciemne oraz czerwone, otoczone jasną obwódką plamy wzdłuż i poniżej linii bocznej, podobnie jak u pstrąga potokowego. Młode ryby mają duże, ciemne, poprzeczne plamy. Długość 25-40 cm, maksymalnie 50 cm.

Chłodne, zasobne w tlen płynące wody Dalmacji. Podgatunkami są Salmothymus obtusirostris oxyrhynchus (rzeka Neretwa) i Salmothymus ohridanus kerkensis (rzeka Krka). W Jeziorze Ochrydzkim żyje spokrewniony gatunek Salmothymus ohridanus.

Stanowiskowa, niewędrowna, rzeczna ryba łososiowata. Pora tarła od października do grudnia. Ikra składana w owalnych dołkach (gniazdach), wykopanych w żwirze w miejscach o silnym prądzie.

Małe zwierzęta bezkręgowe (larwy owadów, skorupiaki, owady powietrzne), w wieku starszym głównie ryby.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: eZ Publish

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).