Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 1,5 Ilość ocen: 3

Kierowca

- Powinienem zwolnić swojego kierowcę, mówi minister do żony.
- Jeździ jak wariat, już piąty raz ledwo uszedłem z życiem...
- Daj mu jeszcze jedną szansę!

Kierowca
 • Obecnie 1,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 1,7/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

A miałem jechać na nockę.

Diablo jest mistrzem. Diablo jest wielki.
W górę kieliszki, szampan bąbelki.
Co za technika, jaka finezja,
Krzyśka potyczki sama poezja.

Taniec na nogach, sierpy,uniki,
zachwyca speców, zero krytyki.
Końcowy gong i ręce w górę.
Diablo zwycięża. Diablo jest królem.

Diabli z zasiadką, diabli z rybami,
Diablo championem, Diabla się chwali.
Puściły nerwy już się skończyło.
Zaraz chwileczkę, to mi się śniło?

Mamy mistrza czy nie?
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,2/5 (19)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Łosoś adriatycki 

Łosoś adriatycki - Salmothymus obtusirostris

Łosoś adriatycki

Łososiokształtne

Wydłużone, zależnie od zamieszkiwanego środowiska wodnego, mniej lub bardziej wygrzbiecone, bocznie spłaszczone ciało z szerokim, krótkim trzonem ogonowym. Tylna krawędź płetwy ogonowej u młodych ryb zawsze łukowato wcięta, u ryb dorosłych prawie prosta. Łuski drobne, 102-103 wzdłuż linii bocznej. Pomiędzy płetwą tłuszczową a linią boczną 20-21 (łącznie z leżącymi na linii). Mała głowa z rzucającym się w oczy tępym pyskiem. Bardzo krótka, szeroka szczęka górna; wycięcie pyska sięga jedynie do środka oka. Na płytce lemiesza od 2 do 6, na jego trzonie 9-18 zębów, umieszczonych w podwójnym rzędzie. Długie płetwy piersiowe sięgają prawie do połowy odległości pomiędzy nasadą płetw piersiowych i brzusznych. Grzbiet od zielonkawego do brązowawego, boki jaśniejsze, brzuch żółtawobiały. Na bokach ciała ciemne oraz czerwone, otoczone jasną obwódką plamy wzdłuż i poniżej linii bocznej, podobnie jak u pstrąga potokowego. Młode ryby mają duże, ciemne, poprzeczne plamy. Długość 25-40 cm, maksymalnie 50 cm.

Chłodne, zasobne w tlen płynące wody Dalmacji. Podgatunkami są Salmothymus obtusirostris oxyrhynchus (rzeka Neretwa) i Salmothymus ohridanus kerkensis (rzeka Krka). W Jeziorze Ochrydzkim żyje spokrewniony gatunek Salmothymus ohridanus.

Stanowiskowa, niewędrowna, rzeczna ryba łososiowata. Pora tarła od października do grudnia. Ikra składana w owalnych dołkach (gniazdach), wykopanych w żwirze w miejscach o silnym prądzie.

Małe zwierzęta bezkręgowe (larwy owadów, skorupiaki, owady powietrzne), w wieku starszym głównie ryby.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Wykonujemy wdrożenia nowoczesnego systemu System ERP Odoo to jedna aplikacja dla całego Twojego biznesu i innowacyjna technologia.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).