Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 0 Ilość ocen: 0

Czerwony Kapturek

Czerwony Kapturek idzie przez las wypatrując wilka,słyszy jakieś jęki
z krzaków, rozgarnia gałęzie i co widzi? Wilk zupelnie nieprzygotowany do konsumpcji, oczy przekrwione, sierść skudłacona, język sztywny jak kołek wisi z pyska (stan pewnie znany niektórym kolegom). Kapturek
z wyrzutem mówi:
- wilku w bajce jest inaczej, powinieneś mnie zjeść
wilk na to:
- Kapturek od....... się, trzy dni z Costnerem tańczyłem.

Czerwony Kapturek
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Gwiazda TVN-u

Ewa od Cwikłów,
TVN-u gwiazda,
Choć błysnęła przez chwilkę,
Lecz to była jazda.

Gwiazda TVN-u
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,6/5 (13)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Łosoś Klarka 

Łosoś Klarka - Salmo clarki

Łosoś Klarka

Łososiokształtne

Sylwetka mniej zgrabna niż u pstrąga tęczowego. Płetwa tłuszczowa pomiędzy płetwami grzbietową i ogonową. Łuski drobne, 135-150 wzdłuż linii bocznej. Na głowie, ciele, płetwach grzbietowej, tłuszczowej i ogonowej rozsianych mnóstwo ciemnych centek. Zasadnicze ubarwienie tułowia od żółtego do złotożółtego. Grzbiet ciemny. Z obydwu stron gardła krwiście czerwone długie smugi.

Forma wyjściowa zamieszkiwała pierwotnie wody zachodniego wybrzeża Ameryki Północnej. Sprowadzono ją do Europy, gdzie jest rybą hodowlaną.

Bardzo zbliżony do trybu życia troci jeziorowej (forma troci wędrownej Sulmo trutta). Zamieszkuje głębokie, czyste jeziora. Spotykane są osobniki o wczesnej i późnej porze tarła, stąd okres tarła od grudnia do maja. Na 1 kg ciężaru ciała samicy składnych jest 1500-2000 jaj. Młode ryby rosną bardzo szybko. Dojrzałość płciową uzyskują w drugim lub trzecim roku życia

Pokarm ryb żyjących w naturalnych warunkach stanowią owady, larwy owadów, chrząszcze wodne oraz młode strzeble.

Rybę tę w ubiegłych latach wielokrotnie krzyżowano z pstrągiem potokowym, stąd w populacjach bastardów tego ostatniego często obserwować można osobniki o cechach gatunku Salmo clarki.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Wszywki, metki, etykiety - szeroka oferta. Zobacz: Etykiety odzieżowe

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).