Lewe menu

Filtry

Komentarze

Humor»

Ocena: 3,5 Ilość ocen: 77

Zlota rybka

Zlowil rybak zlota rybke ... i jak to w kawale- ma trzy zyczenia do wyboru ..
Pierwsze, chce byc zdrowy - Zalatwione -mowi zlota rybka .
Drugie, chce byc najbogatszy na swiecie -Zalatwione -mowi zlota rybka.
Trzecie , mowi rybak, chce pojechac samochodem do USA , bo samolotem sie boje latac - zbuduj mi most przez ocean.
Zwariowales ? -mowi rybka -Ty wiesz jak dlugo to bedzie trwalo , a ile szkody wyrzadzi taki most ! My ryby nie bedziemy mialy spokoju na dnie oceanu !!! Pomysl o zatruciu srodowiska !!! Zmieniaj zyczenie.
No dobrze - to chcialbym chociaz raz zrozumiec moja zone-odpowiada rybak.
Wiesz co-mowi rybka-to gdzie ma byc ten most ?

Zlota rybka
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,5/5 (77)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Rybowanki limerykopodobne c.d.

Pewna brzana, znane w Rabie kurwiszcze
zadała się raz z wędkarskim mistrzem
i tak długo nęciła go dupą, czyli zadem,
aż mistrz, g-ruchając, popadł w przesadę
i teraz w nowej dyscyplinie błyszczy.

*

Płotka z Wisły, znana cichodajka
bardzo chciała wiedzieć, gdzie szczupak ma jajka?
Zachodziła go z przodu, zaglądała z tyłu,
ale jajek nigdzie nie było.
Stąd wieść poszła: szczuk jajka, to bajka!

Rybowanki limerykopodobne c.d.
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,6/5 (5)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Piła, ryba piła 

Piła, ryba piła - Pristis pristis

Piła, ryba piła

Rajokształtne

Wyciągnięte, rekinowate ciało o spłaszczonej głowie i pysku wyciągniętym w formie długiego miecza (rostrum). Na jego bokach znajduje się 16-20 silnych, spiczastych zębów (blisko spokrewniona P. pertinatus ma ich po bokach rostrum 25-32). Oczy i bezpośrednio leżące za nimi tryskawki znajdują się na wierzchniej stronie głowy. Otwór gębowy i szczeliny skrzelowe umieszczone są na jej spodniej stronie. Szczęki wyposażone w małe zęby, które ułożone są w licznych rzędach niczym plaster miodu. Dwie prawie jednakowej wielkości płetwy grzbietowe. Pierwsza leży nad płetwami brzusznymi. Płetwy piersiowe są szerokie, w przedniej części zrośnięte z głową. Brak płetwy odbytowej. Z obydwu stron trzonu ogonowego widoczny jest fałd skóry. Mocna płetwa ogonowa pozbawiona jest dolnego płatu. U samców (u wszystkich piłowatych) tylne promienie płetw brzusznych przekształcone są w pałcczkowaty, przyczepne kopulacyjny organ służący do przytrzymywania i zapładniania samicy. Tak jak wszystkie piłowate, nie ma pęcherza pławncgo. Grzbiet brązowy. Strona brzuszna żółtoszara lub białoszara. Maksymalna długość 4,5m.

Wschodni Atlantyk od Portugalii do Anglii. Zachodnia cześć Morza Śródziemnego (gatunek ten uważany jest tu za rzadki; przypuszcza się, że są to osobniki pochodzące z Atlantyku, stwierdzono ich obecność od Sycylii wzdłuż francuskiego i hiszpańskiego wybrzeża aż do Balearów).

Ryba piła pływa tak samo jak rekiny. W przeciwieństwie do wszystkich innych ryb piłowatych, z wyjątkiem rochy (patrz niżej), pływa ona dzięki silnym uderzeniom na boki ogona i trzonu ogonowego. Za pomocą miecza uśmierca swoją zdobycz, może również odpędzać nim napastników. Żyworodna (jajożyworodna). U samicy o długości 4,5 m naliczono 23 embriony.

Głównie ryby.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Pozycjonowanie

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).