Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 2 Ilość ocen: 1

Okrągły pokój

Jak zająć czymś blondynkę na cały dzień?
- Zaprowadzić ją do okrągłego pokoju i powiedzieć, żeby usiadła w kącie.

Okrągły pokój
 • Obecnie 2 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

jeszcze.....

Słońce już wyzłociło wszystko:
wody i trawy, dzioby piskląt,
kaczeńce zółte, barwne łąki,
motyle, drzewa i skowronki.

więcej...

jeszcze....
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,5/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Rekinek plamisty, rekinek pantera 

Rekinek plamisty, rekinek pantera - Scyliorhinus stellaris

Rekinek plamisty, rekinek pantera

Rekinokształtne

Silnie wyciągnięte, smukłe ciało, nieco mocniej zbudowane niż u rekinka. Głowa masywna o silnie zaokrąglonym pysku. Podłużnie owalne oczy z grubym fałdem skórnym przy dolnej krawędzi; nie mają migawkowej przesłony. Rynienki nosowe kończą się przed krawędzią wargi. Wąsiki przynozdrzowe wyraźnie rozdzielone. Pięć małych szczelin skrzelowych, z których dwie ostatnie biegną ponad płetwą piersiową. Dwie daleko przesunięte do tyłu płetwy grzbietowe. Pierwsza zaczyna się bezpośrednio ponad końcem nasady płetw brzusznych, druga na wysokości środka płetwy odbytowej. Tylne końce płetw brzusznych łagodnie zaokrąglone. Górny płat płetwy ogonowej słabo wygięty ku górze; dolny płat jest większy. Ubarwienie zmienne, zależnie od wieku i zamieszkiwanego obszaru. Grzbiet ciemnoszary, brązowoszary, do brązowoczerwonawego, z okrągłymi, brązowymi plamami; wokół ich jasnego środka ułożone są koliście i gwieździście liczne czarne cętki. Plamy te są rzadziej rozmieszczone niż u rekina. Młode osobniki mają na ciele 5-6 ciemnych, rozmytych. poprzecznych pręg. Strona brzuszna biaława, bez plam. Maksymalna długość 1,5 m (bardzo rzadko).

Północny Atlantyk od Szkocji i południowej Norwegii po północno-zachodnią Afrykę; południowo-zachodnia część Morza Północnego, kanał La Manche (na północ od Zatoki Biskajskiej jego liczebność gwałtownie spada). Morze Śródziemne. Trzyma się spokojnych miejsc ponad skalistym podłożem, zwykle na głębokości 20-60 m. Ryba ta nie występuje tak licznie, jak Scyliorhinus canicula.

Rekin denny, aktywny o zmierzchu i nocą, bytujący w płytszych niż rekinek rejonach przybrzeżnych wód. Jajorodny. W trakcie kopulacji samiec przytrzymuje samicę owijając się wokół niej ogonem. Ikra zapładniana jest w ciele samicy. Brązowe, otoczone rogową otoczką jaja wielkości 10-13 cm na 3.5 cm, przyczepiają się parami za pomocą swych spiralnych chwytnych nici do koralowców, morskich traw lub gąbek. W tym celu samica krąży ponad nimi, aż metrowej długości chwytna nić jaja mocno się do czegoś przyczepi. Kurczy się ona niczym sprężyna do długości 5 cm, ustalając tym samym położenie jaja. W Morzu Śródziemnym ikra składana jest w ciągu całego roku, w rejonach położonych na północ jedynie w czasie letnich miesięcy. Po około 9 miesiącach wylęgają się młode rekiny. Liczą one 10-16 cm długości i mają mały woreczek żółtkowy.

Głównie żyjące na dnie bezkręgowe zwierzęta oraz denne ryby.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Pozycjonowanie

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).