Lewe menu

Filtry

Humor»

Rating: 3,5 Reviews count: 57

Rekin

Wędkarz wybrał się na ryby, nad morze.
Gdy wypłynął łodzią w morze, z wody wynurzył się rekin.
Rekin pyta się:
- Na rybki?
- Na grzyby, jak Boga kocham, że na grzyby!

Rekin
 • Currently 3,5 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,7/5 (57 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Hyde Park»

Motto na Piątkowy i Sobotni Wieczór:

Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić!

Motto na Piątkowy i Sobotni Wieczór:
 • Currently 4 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,2/5 (46 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Rutilus frisii meidingeri 

Rutilus frisii meidingeri - Rutilus frisii meidingeri

Rutilus frisii meidingeri

Karpiokształtne

Wrzecionowate, w przekroju prawie okrągłe ciało małej głowie. Wąski, nieco ukośnie ustawiony otwór gębowy. Pysk tępo zaokrąglony. Duże,koliste łuski, 62-67 wzdłuż linii bocznej. W płetwach piersiowych po 17-19 promieni, w grzbietowej jest ich 11-12, w odbytowej zaś 12-14. Zęby gardłowe jednorzędowe, 6/5/—5. Grzbiet czarniawozielony, boki jaśniejsze. Brzuch srebrzyście lśniący. Płetwy grzbietowa,
ogonowa i piersiowe szarego koloru. Brzuszne i odbytowa jasne, czerwonawe. W okresie tarła strona brzuszna czerwonawolśniąca. Długość 40-60 cm, maksymalnie 70 cm.

W niektórych jeziorach wraz z dopływającymi i odpływający mi z nich rzekami, w zlewisku górnego Dunaju: Bawaria (jezioro Chiem) i Austria (jeziora: Traun-Atter i Mond).

Ryba przebywająca na dużych głębokościach, trzymająca się z dala od brzegów. Tarło od kwietnia do maja. W tym okresie dojrzałe płciowo osobniki wpływają daleko do dopływów jeziora. Mogą się również trzeć w płytkich, żwirowych miejscach przybrzeżnej strefy jeziora. Na głowie i ciele samców pojawia się wówczas wysypka tarłowa (patrz rycina).

Zwierzęta bezkręgowe, takie jak: drobne skorupiaki, owady wodne i ich larwy.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Fundusze ETF na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Fundusze ETF: ETF.COM.PL Analizy, ranking, aktualności, informacje, ryzyko, regulacje prawne, wydarzenia w Polsce i na świecie, linki, rynek giełdowy, podstawy i zasady inwestowania.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).