Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 4

Diagnoza

Panie doktorze, niech Pan napisze, że umarłem na AIDS, mówi umierający na łóżku
- ale dlaczego?
- bo będę pierwszy ze wsi
- nikt już mojej Ani nie dotknie
- a ci, którzy dotykali niech się teraz boją!

Diagnoza
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (4)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Wyprawa

Wybrał się wędkarz...

więcej...

Wyprawa
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,6/5 (10)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Sandacz morski 

Sandacz morski - Stizostedion marina

Sandacz morski

Okoniokształtne

Ciało nieco silniej wygrzbiecone niż u sandacza, o wypukłej linii brzucha. Szczęki z małymi szczotkowatymi zębami i dużymi zębami chwytnymi. Kość przedpokrywowa wieczka skrzelowego ząbkowana. Rozstaw oczu znacznie większy niż średnica oka. Małe łuski grzebykowe (ktenoidalne), 75-88 wzdłuż linii bocznej. Wierzch głowy, policzki i pokrywy skrzelowe znacznie silniej pokryte łuskami niż u sandacza. Dwie płetwy grzbietowe. Pierwsza z 13-14 twardymi promieniami (kolcami), druga z 2-3 promieniami twardymi i 10-11 promieniami miękkimi. Jest ona stosunkowo krótka, lecz mimo to podobnej długości co druga płetwa grzbietowa. Ubarwienie grzbietu ciemnoszare z zielonkawym połyskiem. Boki jaśniejsze, piaskowego koloru, z szerokimi, ciemnymi, poprzecznymi pręgami. Brzuch białawy do srebrzystego. Wszystkie płetwy przezroczyste, szare, na tylnej krawędzi przedniej płetwy grzbietowej smoliście czarna plama. Długość 30 do 50 cm, maksymalnie 62 cm.

Płytkie przybrzeżne wody o kamienistym podłożu w północno-zachodniej części Morza Czarnego oraz dolny bieg, uchodzącego doń Bohu; także południowe rejony Morza Kaspijskiego.

Zasadniczo przebywa w wodach morskich i słonawych, skąd w okresie rozrodu wchodzi do dolnego biegu większych dopływów. Tarło od kwietnia do maja. Kleista ikra (13 000-125 000 na jedną samicę) składana jest w słodkiej wodzie. Dojrzałość płciową uzyskuje po 3-4 latach. Dożywa maksymalnie 10 lat.

Głównie małe, denne ryby, np.: babki.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Standard view   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Dobre i tanie domowe jedzenie Bar Łódź

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).