Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 0 Ilość ocen: 0

Czerwony Kapturek

Czerwony Kapturek idzie przez las wypatrując wilka,słyszy jakieś jęki
z krzaków, rozgarnia gałęzie i co widzi? Wilk zupelnie nieprzygotowany do konsumpcji, oczy przekrwione, sierść skudłacona, język sztywny jak kołek wisi z pyska (stan pewnie znany niektórym kolegom). Kapturek
z wyrzutem mówi:
- wilku w bajce jest inaczej, powinieneś mnie zjeść
wilk na to:
- Kapturek od....... się, trzy dni z Costnerem tańczyłem.

Czerwony Kapturek
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Gwiazda TVN-u

Ewa od Cwikłów,
TVN-u gwiazda,
Choć błysnęła przez chwilkę,
Lecz to była jazda.

Gwiazda TVN-u
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,6/5 (13)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Śledź Suworowa 

Śledź Suworowa - Caspialosa suworowi

Śledź Suworowa

Śledziokształtne

Wysokie, śledziokształtne ciało z małymi, kolistymi łuskami. Wysokość ciała wynosi od 22 do 30% (przeciętnie 26%) całkowitej jego długości. Duże oczyo średnicy większej niż 6% długości ciała. Krótka płetwa grzbietowa. Brak linii bocznej. Szczęka górna wyraźnie pośrodku wcięta, szczęka dolna sięga do tylnej krawędzi oka. Szczęki i lemiesz uzębione. Długość głowy wynosi 1/4 długości ciała; 32-68 (przeciętnie 50-55) silnych skrzelowych wyrostków filtracyjnych. Są one półtora rażą dłuższe od blaszek skrzelowych. Strona grzbietowa ciemna, od zielonoszarej do czarniawej. Ciemna, niewyraźna plama za pokrywami skrzelowymi nie zawsze występuje. Długość 15 do 20 cm.

Głównie w północnej części Morza Kaspijskiego, w rejonie delty Wołgi i dalej w kierunku wschodnim. Pojedyncze osobniki spotykane są również, zwłaszcza w zimnej porze roku, w południowym rejonie Morza Kaspijskiego.

Stada tarłowe tej ryby gromadzą się wiosną w delcie Wołgi, w tym samym czasie co puzanek wielkooki. Tarło odbywa się w słonawej wodzie delty, w dużych stadach nad piaszczystymi ławicami. Niektóre stada wchodzą na tarło nieco wyżej, do dolnych rejonów delty; do samej Wołgi jednak nie wchodzą. Tarło trwa od maja do czerwca.

Głównie zwierzęta bezkręgowe strefy wolnej wody; nie zjada dennych organizmów.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Wędkarstwo

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).