Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Kelner

Późnym wieczorem wraca do domu Kowalski na lekkim rauszu.
- Ty łachudro!
Zaczyna mu robić awanturę żona
– Czy ty wiesz, jak się nazywa facet co całymi dniami przesiaduje w knajpie?
- Oczywiście kochanie. Taki facet nazywa się kelner.

Kelner
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Biedne

O biedne rzesze rybie,
łowione w techniki trybie.

Biedne
 • Obecnie 2,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2,5/5 (16)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Świnka podkowoustna 

Świnka podkowoustna - Chondrostoma taxostoma

Świnka podkowoustna

Karpiokształtne

Pysk krótki, tępy. Otwór gębowy lekko dolny, mały, półkoliście wygięty. Warga wąska, zrogowaciała. Łuski średniej wielkości, 50-57 wzdłuż linii bocznej. W płetwie grzbietowej 11, w odbytowej zaś 12 promieni. Zęby gardłowe jednorzędowe, 6-6. Grzbiet od zielonkawego do czarniawego. Boki jaśniejsze, srebrzyście ubarwione, z długą ciemną wstęgą od głowy do płetwy ogonowej (szczególnie wyraźna w okresie tarła). Strona brzuszna biaława. Łuski u podstawy ciemne. Płetwy grzbietowa i ogonowa zielonkawe. Piersiowe, brzuszne i odbytowa jasnopomarańczowe. Długość 15-20 cm, maksymalnie 25 cm.

Rzeki, rzadziej jeziora, od południowej i południowo-zachodniej Francji (dorzecza Rodanu, Loary, Garonny), do północnej Hiszpanii (Kantabria, Pireneje i dorzecze Ebro). W południowo-zachodniej Hiszpanii (Rio Jucar z dopływami) występuje podgatunek Chondrostoma toxostomu arrigonis (po hiszpańsku "Loina"), różniący się od formy smuklejszym ciałem, większymi łuskami (46-52 wzdłuż linii bocznej) oraz mniejszymi rozmiarami (osiąga maksymalnie do 15 cm).

Najczęściej przebywa przy samym dnie w małych stadkach, prowadząc podobny tryb życia jak nasza świnka. Tarło odbywa się od marca do maja. Ikra składana jest na żwirowym i kamienistym podłożu w miejscach o silnym prądzie, znajdujących się często w małych dopływach rzeki, w której ryby żyją.

Zwierzęta bezkręgowe (skorupiaki, mięczaki), delikatny pokarm roślinny (glony i inny), także ikra ryb.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Pozycjonowanie

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).