Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 3,5 Ilość ocen: 3

Przed snem..

Podczas nocy poślubnej młody małżonek po wejściu do łóżka odwrócił się tyłem do żony i ułożył do snu.
- Wiesz - mówi żona, a moja mama to mnie zawsze przed snem trochę popieściła...
- No, przecież nie będę w środku nocy po twoją mamę leciał...

Przed snem..
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,7/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Do utalentowanego***

Nie zamykaj gęby, gdy masz taki talent!
Nie musisz w piwnicy z nim się chować wcale!!! :)

więcej...

Do utalentowanego***
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Tasergal - Pomatomus saltator

Tasergal

Okoniokształtne

Wydłużone, bocznie ścieśnione ciało o szerokim, sięgającym do tyłu poza oczy otworze gębowym. Szczęka dolna wysunięta. Mocne uzębienie. Małe łuski, także na policzkach i pokrywach skrzelowych, 95-106 wzdłuż linii bocznej. Dwie płetwy grzbietowe; pierwsza z 7-8 krótkimi kolcami, o wiele wyższa druga z 1 kolcem i 25-28 promieniami miękkimi. W płetwie odbytowej jeden kolec i 25-27 promieni miękkich. Duża rozwidlona płetwa ogonowa. Grzbiet niebieski, rozjaśniające się, srebrzyste boki. Strona brzuszna biaława. U nasady płetw piersiowych duża, czarna plama. Maksymalna długość 1 ,5 m (12 kg); w Morzu Śródziemnym osiąga zwykle 40-90 cm.

Szeroko rozprzestrzeniony we wszystkich tropikalnych oraz subtropikalnych morzach i oceanach (z wyjątkiem środkowego i wschodniego Pacyfiku). We wschodnim Atlantyku od Portugalii do południowej Afryki. Morze Śródziemne i Morze Czarne. Przebywa w strefie wolnej wody na głębokości 10-200 m.

Agresywna, szybka ryba drapieżna, często polująca dużymi stadami w pobliżu powierzchni wody na inne stadne ryby. Podąża za swoją zdobyczą, zapędzając ją w płytkie, przybrzeżne wody. Potrafi pochwycić rybę o zbliżonej do swojej wielkości. Poluje, zabijając swe ofiary również, gdy jest najedzona. W miejscach jej łowieckich wędrówek często można zaobserwować szeroki ślad, znaczony porozrywanymi szczątkami wnętrzności oraz smugami krwi ofiar. Mało wiadomo o miejscach tarła tasergala. Młode ryby dorastają w pobliżu wybrzeży.

Stadne ryby, oprócz nich zbijające się w stada kałamarnice.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Producent wszywek, metek, etykiet. Zobacz: Wszywki Firma "Wszywka" zaprasza!

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).