Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Wobler

Zdzichu i Janek poszli na sumy , po chwili:
- koledzy! ratujcie!Zdziśka, wobler przygniótł.

Wobler
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Sezon

No i zaczęliśmy,
Sezon na szczupaka,
Kto żyw za kij chwyta,
Heja na biedaka,

więcej...

Sezon
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,7/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Tiulka czarnomorsko-azowska - Clupeonella cultiventris

Tiulka czarnomorsko-azowska

Łososiokształtne

Sardynkowate, długie, wyciągnięte ciało, o dużych, lekko odpadających, cykloidalnych łuskach. Wysokość ciała wynosi więcej niż 20% całkowitej jego długości. Krótka płetwa grzbietowa. Wydłużone dwa ostatnie promienie płetwy odbytowej. Brak linii bocznej. Szczęka górna bez wcięcia, szczęka dolna nie sięga do tylnej krawędzi oka. Szczęki i lemiesz bez zębów. Pysk mały o ustawieniu górnym. Oczy bez tłuszczowej powieki. Od gardła do otworu odbytowego utworzony z łusek ostry kil; 52-64 (przeciętnie 58) skrzelowych wyrostków filtracyjnych. Wierzch głowy i grzbiet koloru jasnoszarego do zielonkawo lśniącego, boki i strona brzuszna srebrzyste. Brak plam za wieczkiem skrzelowym. Długość 8-12 cm, maksymalnie do 17 cm.

W Morzu Czarnym i Azowskim oraz w dolnym biegu ich dużych dopływów (Dunaj, Dniestr, Don, Kubań) a także w jeziorze Paleostomskim. Ze zlewiska Morza Kaspijskiego znane są jej dwa podgatunki: Clupeonella cultiventris caspia, anadromiczna ryba wędrowna wchodząca do Wołgi (aż do środkowego biegu), Uralu i Tereku oraz Clupeonella cultiventris tscharchalensis, wyróżniająca się bardzo wysokim, silnie ścieśnionym w płaszczyznach bocznych ciałem.

Anadromiczna ryba wędrowna wstępująca na tarło z morza do jego dopływów od kwietnia do czerwca i ciągnąca w górę rzek pod prąd. Samica składać może do 30 000 ziaren ikry, z której po 3-4 dniach wylęgają się larwy. Dojrzałość płciową uzyskuje po 2-3 latach. Dożywa 5 lat.

Zwierzęta bezkręgowe strefy wolnej wody.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Przygotowanie druku

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).