Lewe menu

Filtry

Humor»

Rating: 3 Reviews count: 16

Polowanie...

Myśliwi znoszą ustrzeloną zwierzynę na polanę. Nagle wśród łowieckich trofeów wszyscy dostrzegają leżącego nieruchomo mężczyznę. Natychmiast wezwano pogotowie.
Lekarz stwierdza zgon, a na karcie zgonu wpisuje:

"Lekka rana postrzałowa. Śmierć nastąpiła w wyniku wypatroszenia".

Polowanie...
 • Currently 3 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3/5 (16 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Hyde Park»

Motto na Piątkowy i Sobotni Wieczór:

Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić!

Motto na Piątkowy i Sobotni Wieczór:
 • Currently 4 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,2/5 (46 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Wargacz melops 

Wargacz melops - Symphodus melops

Wargacz melops

Okoniokształtne

Owalne, nieco wygrzbiecone ciało o dużej głowie i długim, spiczastym pysku (wysokość ciała większa od długości głowy). Mały otwór gębowy zakończony grubymi, mięsistymi wargami. Daleko wysuwalne szczęki wyposażone są w spiczaste, lekko wygięte zęby; na każdej 1 szereg. Brak zębów na podniebieniu. Dolne kości gardłowe są zrośnięte w masywne, miażdżące płytki. Krawędź przedpokrywowej części wieczka skrzelowego ząbkowana. Duże, koliste łuski, 31-37 wzdłuż linii bocznej, która biegnie równolegle do linii grzbietu. Na policzkach 5-6 rzędów łusek (poniżej oczu). Długa, niedzielona płetwa grzbietowa z 14-17 kolcami i 8-11 promieniami miękkimi. W płetwie odbytowej 3 kolce 18-11 promieni miękkich. Ubarwienie bardzo zmienne, zależnie od płci, stopnia dojrzałości płciowej oraz pory roku. Samce zielone, brązowe, czerwonawe lub żółte ze lśniącymi, niebieskimi paskami na pokrywach skrzelowych. Samice z ciemnobrązowymi plamami. Rzuca się w oczy czarnoniebieska, półksiężycowa plama za tylną krawędzią oka; na trzonie ogona zawsze występuje czarna plama, leżąca na linii bocznej lub nieco poniżej. U ciemno ubarwionych samców często jest ona niewyraźna. Maksymalna długość 25 cm (najczęściej do 16 cm).

Północny Atlantyk od Maroka i Wysp Azorskich do Wysp Brytyjskich i środkowej Norwegii; kanał La Manche, Morze Północne, Skagerrak, Kattegat. Zachodnie rejony Morza Śródziemnego (łącznie z Adriatykiem). Przebywa w obfitujących w wodorosty przybrzeżnych wodach (również w strefie pływów), często wśród podwodnych łąk, na głębokości od 1 do 30 m.

Wargacz melops jest na północnym obszarze swego występowania często spotykanym przedstawicielem rodziny wargaczowatych; jedynie zimą schodzi w głębsze warstwy wód i wówczas trudniej jest go spotkać. Tarło do kwietnia do lipca. Ikra składana jest do gniazda zbudowanego z fragmentów wodorostów. Jednoroczne ryby osiągają długość około 5-8 cm i wówczas są już dojrzałe płciowo.

Skorupiaki i mięczaki.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   

wiatm zlapalem powyzszego wargacza teraz moje pytanie czy jest ona jadalna

Początek

 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Producent wszywek, metek, etykiet. Zobacz: Wszywki Firma "Wszywka" zaprasza!

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).