Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 4 Ilość ocen: 4

Bank

Słyszałeś o blondynce, która obrabowała bank?
- Związała sejf i wysadziła strażnika.

Bank
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,8/5 (4)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Z przymrużeniem oka

Wrócił Czapek...

więcej...

Czapkowi
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,3/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Wargacz ostronosy 

Wargacz ostronosy - Symphodus rostratus

Wargacz ostronosy

Okoniokształtne

Wyciągnięte ciało o wklęsłym profilu głowy i bardzo długim, spiczastym pysku. Mały otwór gębowy zakończony jest wąskimi, delikatnymi wargami. Szczęki daleko wysuwalne; na każdej jeden szereg małych, spiczastych zębów. Brak zębów na podniebieniu. Dolne zęby gardłowe są zrośnięte i mają formę miażdżących płytek. Krawędź praeoperculum delikatnie ząbkowana. Duże łuski koliste, 43-35 wzdłuż linii bocznej. Biegnie ona równolegle do linii grzbietu aż do ostatniego promienia płetwy grzbietowej, załamując się następnie ostro ku dołowi biegnie poziomo do samej płetwy ogonowej. Długa, niedzielona płetwa grzbietowa z 14-16 twardymi i 9-12 miękkimi promieniami. W płetwie odbytowej 3 promienie twarde i 9-11 miękkich. Ubarwienie zmienne, brązowawe, czarnawe lub zielonkawe, lecz jego różnice pomiędzy osobnikami obydwu płci nie są zbyt duże. Dojrzałe do rozrodu samce są niejednokrotnie czerwonawe, samice zaś mają nabrany, żółtomosiężny brzuch. Zarówno u samców jak i u samic rzuca się w oczy nabrzmiała brodawka płciowa. Wokół odbytu czarna plama; u samicy duża, sercowatego kształtu, u samca zdecydowanie mniejsza. Maksymalna długość 12 cm.

Morze Śródziemne i Czarne. Przebywa w przybrzeżnych wodach w pobliżu skalistych raf i podwodnych łąk na głębokości 1-20 m (zwykle poniżej 15 m).

Liczny gatunek, który na północnym obszarze swego występowania spotykany jest dopiero w miesiącach letnich (od lipca) u skalistych wybrzeży. Często towarzyszy (pojedynczo lub po 2-3 osobniki) znacznie większemu od siebie wargaczowi tynka. Zazwyczaj pływa z głową skierowaną skośnie do przodu. W okresie tarła samiec za pomocą pyska wykopuje w piasku dołek z wałem czołowym, zbudowanym z części wodorostów, przysypanych następnie piaskiem. W ten sposób zagłębienie nabiera półkolistego kształtu. Opiekę nad złożonymi tutaj przez samicę jajami przejmuje samiec. Broni ich, zapewniając dopływ świeżej wody aż do chwili wylęgu.

Głównie skorupiaki (np.: krewetki).

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Firma "Wszywka" zaprasza producentów odzieży oraz hurtownie dodatków krawieckich do współpracy, patrz: Wszywki i metki żakardowe pragnie zinteresować swą ofertą metek i wszywek odzieżowych również osoby prywatne

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).