Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 0 Ilość ocen: 0

Czerwony Kapturek

Czerwony Kapturek idzie przez las wypatrując wilka,słyszy jakieś jęki
z krzaków, rozgarnia gałęzie i co widzi? Wilk zupelnie nieprzygotowany do konsumpcji, oczy przekrwione, sierść skudłacona, język sztywny jak kołek wisi z pyska (stan pewnie znany niektórym kolegom). Kapturek
z wyrzutem mówi:
- wilku w bajce jest inaczej, powinieneś mnie zjeść
wilk na to:
- Kapturek od....... się, trzy dni z Costnerem tańczyłem.

Czerwony Kapturek
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Gwiazda TVN-u

Ewa od Cwikłów,
TVN-u gwiazda,
Choć błysnęła przez chwilkę,
Lecz to była jazda.

Gwiazda TVN-u
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,6/5 (13)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Witlinek - Merlangius merlangus

Witlinek

Dorszokształtne

Wyciągnięte, opływowe ciało o długiej, spiczasto kończącej się głowie. Średnica oka mniejsza od długości pyska. Szczęka górna wysunięta. Sterczące, spiczaste zęby. Wąsik na podbródku jest bardzo mały lub w ogóle nie występuje. Linia boczna lekko wygięta. Trzy bezpośrednio stojące za sobą płetwy grzbietowe; pierwsza z 12-15, druga z 18-25, zaś trzecia z 19-22 miękkimi promieniami. Dwie płetwy odbytowe. Pierwsza jest długa, o zaokrąglonej krawędzi i ma 30-35 miękkich promieni. W drugiej jest ich 21-23. Początek pierwszej płetwy odbytowej znajduje się pod środkową częścią pierwszej płetwy grzbietowej. Płetwy brzuszne położone gardłowo (jak u wszystkich gatunków ryb dorszowa-tych). Płetwa ogonowa szeroka, z prawie prostą tylną krawędzią. Grzbiet od szaro- do oliwkowozielonego, mosiężnie połyskujący. Boki srebrzyste, ze złocistymi plamami lub prążkami. Brzuch śnieżnobiały. Linia boczna koloru brązu, nieco ciemniejsza od podstawowego ubarwienia ryby. U góry nasady płetw piersiowych ciemnoczarna plama. Płetwy szare, czarniawe na zewnętrznych brzegach. Na krawędzi płetwy odbytowej biała obwódka. Długość rzadko powyżej 40 cm (Morze Północne), maksymalnie 70 cm. Dożywa wieku 13 lat.

Północny Atlantyk od Islandii i północnej Norwegii do Zatoki Biskajskiej; Morze Północne, zachodnie rejony Bałtyku. Podgatunkiem jest witlinek czarnomorski - Merlangius merlangus euxinus zamieszkujący Morze Czarne oraz wschodnią część Morza Śródziemnego wraz z Adriatykiem.

Przebywa ponad piaszczystym i mulistym dnem, zwykle na głębokości 25-150 m, często jednak spotykany jest również w pobliżu powierzchni wody. Chętnie podchodzi ku molom i skalistym rafom, wchodząc również w słonawc ujścia rzek. Larwy i młode osobniki często można znaleźć pływające pod parasolami meduz, chronione ich parzydełkami. Witlinek bardziej trzyma się otwartej wody niż jego krewniacy - dorsz i plamiak. Dojrzałość płciową uzyskuje w końcu 3 lub 4 roku życia. Tarło od stycznia (Zatoka Biskajska) do czerwca (Islandia). Ikra składana jest na głębokości 30-100 m, przy temperaturze wody 5 do 10 °C.

Skorupiaki i ryby.

Ryba ta ma duże znaczenie gospodarcze. Łowiona jest przeważnie na głębokości od 25 do 150 m. Stoi nieco wyżej ponad dnem niż dorsz i plamiak.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Forum

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).