Left menu

Filters

Humor»

Rating: 4 Reviews count: 8

W samolocie ;)

Podczas lotu samolotem pasażer mówi do sąsiada:
- Niedobrze mi, chyba będę wymiotować, co zrobić?
- Naciśnij pan ten guzik nad głową.
- A po co?
- Wówczas u stewardessy zapali się światełko...
- To ja ku**a źle się czuję a ona nie potrafi sama sobie światła zapalić?

W samolocie ;)
 • Currently 4 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,1/5 (8 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Hyde Park»

Na Romana - wspominkowo

Cisza jakas tu grobowa.
Jedza znikła. Fly sie schował.
Ja sam jeden na tym polu
Jak asinus asinorum
Chyba zeby sie pochwalic
Pisze to cum grano salis.
Kłótni wiła się tu rzeka.
Teraz ad calendas Graecas
Odłożona byc się zdaje.
Czyzby "mane, thekel, fares"?
A la guerre comme a la guerre..
Pustka cicha - marny żer.
Choc cum tacent, clamant
Cóż nam cisza powie sama?
Gdym do wojny szukał wiktu
Ech! Horribile dictu!
Patrze! O impos animi!
Fly ma disiaj imeniny!?
I wojenna ma potencja
Padła cum debita reverentia..
Miły spór da lana caprina
Choć się czasem pieni ślina.
Zyj wiec ad multos annos.
Życiu nie daj wodzić za nos.
Lux in tenebris niech Cie wiedzie.
Choc Robaki i tak w przedzie.
Obyś sie podobał niebu
Cum gais, boris et graniciebus.
I nie będzie referendum.
Nunc est bibendum!!

Na Romana
 • Currently 4 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,8/5 (6 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Search

Advertising

Witlinek - Merlangius merlangus

Witlinek

Dorszokształtne

Wyciągnięte, opływowe ciało o długiej, spiczasto kończącej się głowie. Średnica oka mniejsza od długości pyska. Szczęka górna wysunięta. Sterczące, spiczaste zęby. Wąsik na podbródku jest bardzo mały lub w ogóle nie występuje. Linia boczna lekko wygięta. Trzy bezpośrednio stojące za sobą płetwy grzbietowe; pierwsza z 12-15, druga z 18-25, zaś trzecia z 19-22 miękkimi promieniami. Dwie płetwy odbytowe. Pierwsza jest długa, o zaokrąglonej krawędzi i ma 30-35 miękkich promieni. W drugiej jest ich 21-23. Początek pierwszej płetwy odbytowej znajduje się pod środkową częścią pierwszej płetwy grzbietowej. Płetwy brzuszne położone gardłowo (jak u wszystkich gatunków ryb dorszowa-tych). Płetwa ogonowa szeroka, z prawie prostą tylną krawędzią. Grzbiet od szaro- do oliwkowozielonego, mosiężnie połyskujący. Boki srebrzyste, ze złocistymi plamami lub prążkami. Brzuch śnieżnobiały. Linia boczna koloru brązu, nieco ciemniejsza od podstawowego ubarwienia ryby. U góry nasady płetw piersiowych ciemnoczarna plama. Płetwy szare, czarniawe na zewnętrznych brzegach. Na krawędzi płetwy odbytowej biała obwódka. Długość rzadko powyżej 40 cm (Morze Północne), maksymalnie 70 cm. Dożywa wieku 13 lat.

Północny Atlantyk od Islandii i północnej Norwegii do Zatoki Biskajskiej; Morze Północne, zachodnie rejony Bałtyku. Podgatunkiem jest witlinek czarnomorski - Merlangius merlangus euxinus zamieszkujący Morze Czarne oraz wschodnią część Morza Śródziemnego wraz z Adriatykiem.

Przebywa ponad piaszczystym i mulistym dnem, zwykle na głębokości 25-150 m, często jednak spotykany jest również w pobliżu powierzchni wody. Chętnie podchodzi ku molom i skalistym rafom, wchodząc również w słonawc ujścia rzek. Larwy i młode osobniki często można znaleźć pływające pod parasolami meduz, chronione ich parzydełkami. Witlinek bardziej trzyma się otwartej wody niż jego krewniacy - dorsz i plamiak. Dojrzałość płciową uzyskuje w końcu 3 lub 4 roku życia. Tarło od stycznia (Zatoka Biskajska) do czerwca (Islandia). Ikra składana jest na głębokości 30-100 m, przy temperaturze wody 5 do 10 °C.

Skorupiaki i ryby.

Ryba ta ma duże znaczenie gospodarcze. Łowiona jest przeważnie na głębokości od 25 do 150 m. Stoi nieco wyżej ponad dnem niż dorsz i plamiak.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Printerfriendly version Help Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Firma "Wszywka" zaprasza producentów odzieży oraz hurtownie dodatków krawieckich do współpracy, patrz: Wszywki i metki żakardowe pragnie zinteresować swą ofertą metek i wszywek odzieżowych, również osoby prywatne zainteresowane drukiem w niskich nakładach

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).