Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 0 Ilość ocen: 0

Czerwony Kapturek

Czerwony Kapturek idzie przez las wypatrując wilka,słyszy jakieś jęki
z krzaków, rozgarnia gałęzie i co widzi? Wilk zupelnie nieprzygotowany do konsumpcji, oczy przekrwione, sierść skudłacona, język sztywny jak kołek wisi z pyska (stan pewnie znany niektórym kolegom). Kapturek
z wyrzutem mówi:
- wilku w bajce jest inaczej, powinieneś mnie zjeść
wilk na to:
- Kapturek od....... się, trzy dni z Costnerem tańczyłem.

Czerwony Kapturek
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Gwiazda TVN-u

Ewa od Cwikłów,
TVN-u gwiazda,
Choć błysnęła przez chwilkę,
Lecz to była jazda.

Gwiazda TVN-u
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,6/5 (13)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Żarłacz śledziowy, lamna - Lamna nasus

Żarłacz śledziowy, Lamna

Rekinokształtne

Stosunkowo wysokie, silne, wrzecionowate ciało o stożkowatym, nieco zaokrąglonym pysku. Pięć długich (jednak nie sięgają do spodniej strony ciała) szczelin skrzelowych; wszystkie znajdują się przed płetwami piersiowymi. Zęby obydwu szczęk podobne pod względem wielkości i kształtu. Są wąskie, o gładkich krawędziach, z jednym ząbkiem u podstawy. Dwie płetwy grzbietowe. Pierwsza ponad nasadą płetw piersiowych lub nieco za nią. Druga jest wielokrotnie mniejsza i znajduje się naprzeciwko odpowiadającej jej wielkością płetwy odbytowej. Tylna krawędź płetw piersiowych leży dokładnie pod pierwszą płetwą grzbietową. Z obydwu stron smukłego, długiego trzonu ogonowego znajduje się silny kil przechodzący na płetwę ogonową. W miejscu przejścia trzonu ogonowego w płetwę ogonową, z dolnej i górnej strony wyraźne nacięcie. Płetwa ogonowa półksiężycowata o większym, wyraźnie naciętym, górnym płacie. Grzbiet ciemnoszary do szaroniebieskiego. Strona brzuszna śnieżnobiała (u blisko spokrewnionej lamny pacyficznej - Lamna ditropis strona brzuszna biaława z ciemnymi plamami). Płetwy grzbietowe są ciemne, pierwsza zwykle jasno oblamowana. Płetwa odbytowa od białej do jasnoszarej. Maksymalna długość 3,5 m (ciężar 150 do 200 kg).

Południowy Pacyfik, północny i południowy Atlantyk. W północnym Atlantyku od Maroka, przez południową Islandię, po Morze Barentsa na północy; w kanale La Manche, Morzu Północnym, zachodnim rejonie Bałtyku, w Morzu Śródziemnym. Gatunek pelagiczny, trzymający się zwykle podpowierzchniowych warstw wody, zachodzący również do obszaru zimnych mórz (w odróżnieniu od większości pozostałych gatunków rekinów). Rzadko obserwowany na głębokości ponad 150 m. Prawdopodobnie miesiące zimowe spędza w południowych, cieplejszych rejonach mórz. Być może w tym okresie schodzi na większe głębokości.

Szybki, wytrwały pływak, trzymający się zwykle w niewielkich (po kilka osobników) stadkach, w których poluje na stadne ryby, zapuszczając się w tym celu również na przybrzeżne wody. Samice osiągają dojrzałość płciową przy długości około 1 ,5 m. Często są ciężarne w ciągu całego roku. Są żyworodne; w jajowodzie samicy rozwijają się 1-2 (rzadziej 3) młode ryby, które przychodzą na świat wczesnym latem przy długości około 75 cm.

Ryby i kałamarnice.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Tygodnik Wędkarski - pierwszy, bezpłatny, internetowy Tygodnik Wędkarski wydawany przez wydawcę: Krokus Sp. z o.o, adresowany do wszystkich zainteresowanych tym hobby. Pierwsze wydanie ukazało się już w roku 1999.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).