Lewe menu

Filters

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 4

Pożyczka

Robiłam dzisiaj zakupy i zabrakło mi pieniędzy, mówi żona do męża. Wstąpiłam, więc do twojego biura.
W twoim pokoju nie było nikogo, wzięłam ci z marynarki trzysta złotych. Nie gniewasz się?
- Ależ skąd, kochanie! Tym bardziej, że dzisiaj poszedłem do pracy w swetrze...

Pożyczka
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (4)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Wyprawa

Wybrał się wędkarz...

więcej...

Wyprawa
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,6/5 (10)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rozumiem te żale...

...ale medal ma dwie strony.
Nie znam tej wody, więc nie mogę się wypowiedzieć czy ta decyzja jest słuszna czy nie. To już niech Wasi spece ocenią. Znam jednak podbne zarzuty tych „zwykłych wędkarzy”. Dałem cudzysłόw, gdyż wędkowanie pstrągowe to też zwykli wędkarze a nie jacyś wybrańcy. Elitarność – to nie jest złe określenie – powinno dotyczyć podejścia do ryb, do przyrody, do innych ludzi, do wędkowania. Czy tak jest, to odrębny temat. Nie dotyczy w każdym razie kosztόw wędkowania. Śmiem twierdzić, że wędkarstwo spławikowe jest droższe niż muchowe, chyba że się łowi na byle co i na wykopywane robaki. Jeżeli jednak kupuje się zanęty, przynęty, rozmaite rodzaje spawikόw itd to wyjdzie drożej, niż zestaw muchowy i własnoręcznie kręcone muchy. Niech ktoś z klegόw mnie tu uzupełni i podliczy. Zresztą wędkarstwo pstrągowe to także spinning - też nie musi być drogi.
Zresztą o czym mowimy? Jeżeli o ciszy i spokoju, to podczas łowienia pstrągόw powinno być lepiej, bo nie jest to łowienia gromadne.
Inna sprawa, to samo zorganizowanie łowiska. Tu się zgodzę, samo ustanowienie wody gόrskiej to mało, nawet powieszenie iluś tam tablic (koszt) niczego nie zmieni. Nawet wpuszczenie iluś tam tysięcy ryb za ileś tam dziesiąt tysięcy. Potrzebna jest straż!!! Częste, najlepiej codzienne kontrole, aby wszystkich łobuzόw oduczyć sięgania po cudze. Myśmy się takiej straży dorobili dopiero od stycznia tego roku. Po wielu wielu latach. Przez trzy miesiące strażnicy odebrali już ponad 40 wędek – to pokazuje, jak bardzo byliśmy co roku okradani...
Dlaczego tyle piszę? Bo wielokrotnie spotykaliśmy się z oporem wędkarzy spławikowych przed rozszerzeniem naszych wόd gόrskich. W lubelskim okręgu jest nas około tysiąca zainteresowanych pstrągami, rzek mamy kilka i się na nich nie mieścimy. Tych nadających się jest więcej, to małe rzeczki z wodą do pasa, w ktόrych poza drobnym okoniem płotkami i inną drobną rybą niewiele jest do złowienia. I... poza pstrągiem, ktόry tam od lat występuje i nawet się rozmnaża. I właśnie o możliwość łowienia tych pstrągόw na robala była wojna. Obecnie już ten etap mamy za sobą.
Proponuję zamiast protestowania pomόc Waszemu okręgowi, bo rzeki pstrągowe wymagają wspόlnego wysiłku, sami pracownicy biura nie dadzą rady. Warto!
Pozdrawiam
Andrzej
p.s.
Przeczytałem ten opis Piławki powyżej. Biała Łada swego czasu była zatruwana przez farbiarnię i była kompletnie martwą wodą. A potem kiedy przestano ją zatruwać wpuszczono pstrągi (w latach 70) i jest to jedna z lepszych rzek w okręgu zamojskim.
Standard view   

Powiązane z

Piława - Średnia rzeka nizinna

Piława - Średnia rzeka nizinna
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena wody: 3,5/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Zez - Blog zez.pl

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).