Lewe menu

Filtry

Komentarze

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Wody/Województwa/kujawsko-pomorskie/jezioro więcborskie - Jezioro 

Jezioro wiecborskie

Jakość opisu: 0 
Ilość recenzji: 0 
 Ocena wody: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 26037 
Komentarzy: 0 
ID: 177699 
Węzeł: 141493 
Więcbork i jezioro i bory więcborskie z lotu ptaka

Miasto i gmina Więcbork jest położona jest w województwie kujawsko pomorskim miasto otacza jezioro więcborskie o pow 220 ha. i głębokości 32 m. Początki osadnictwa w mieście Więcbork sięgają epoki neolitu był tu obronny gród spalony przez Mieszka I miasto posiadało dwa zamki pierwszy Grzymalitów kolejny Zebrzydowskich, Więcborskich i Potulickich. W mieście mieściła sie rezydencja Prezydenta RP Ignacego Mościckiego. Są tu liczne hotele, pałace, pensjonaty ośrodki wczasowe i gospodarstwa agroturystyczne. Miasto i gmina Więcbork położona jest wśród ponad trzydziestu jezior więcborskich otoczonych licznymi lasami, wzgórzami morenowymi i kilkoma rzekami lokalnymi największa z nich to rzeka Orla mająca swój wodospad w pobliskim Runowie Młyn. W mieście działają banki, szpital, markety, kościół, klasztor, kino, poczta, dworzec PKS, PKP, PZW, PZŁ, przychodnia zdrowia, urząd miejski, opieka społeczna, straż pożarna pogotowie ratunkowe, szkoły wyższe, policealne, podstawowe, średnie, zawodowe, przedszkole, obiekty sportowe, stadiony, strzelnica, siłownia, rehabilitacja zdrowotna, tor motocrossowy,plaże tor regatowy wioślarski i żeglarki, Kurkowe Bractwo Strzeleckie zał w 1732r., są tu wypożyczalnie sprzętu wodnego, WOPR, bary, restauracje, kawiarnie. Więcbork to też stolica Krajeńskiego Parku Krajobrazowego największego w województwie kujawsko pomorskim. Więcbork to znany od lat kurort turystyczny w Polsce i Europie.

jezioro Więcborskie i miasto Więcbork z lotu ptaka

Miasto Więcbork jezioro więcborskie PZW i bory więcborskie zapraszają

jezioro więcborskie - Jezioro
  • Obecnie 3,5 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena wody: 3,5/5 (8)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Typ: Jezioro
Klasyfikacja:
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Odcinek: Jezioro więcborskie należy do PZW reszta ponad 30 jezior w mieście i gminie Więcbork należą do PZW, KUL, Nadleśnictwa w Runowie. Przez miasto i gminę Więcbork przepływaą rzeki Orla, Łobzonka, Rokitka, Jezleń, Jelonek
KAŻDY może edytować ten obiekt i poprawiać informacje, tak aby zebrane tu informacje były jak najbardziej wiarygodne. Możesz także podejrzeć i ewentualnie przywrócić poprzednie wersje.
Wersja: Nazwa: Status: Utworzył: Modyfikacja:
1 * jezioro więcborskie - Jezioro * Opublikowane Anonim Anonim 28.04.2010 13:15

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Polski Drukarz

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).