Lewe menu

Filtry

Komentarze

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Pampers

Dlaczego blondynka zmienia swojemu dziecku Pampersa raz na miesiąc?
- Bo na opakowaniu jest napisane: "Do 20 kg".

Pampers
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Coś od siebie

Piękne te nasze wody,
Piękne szczególnie wiosną,
Budzące się życie przyrody,
Po zimie rzeczą radosna.

więcej...

Coś od siebie
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,3/5 (28)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Jezioro Kamienne

Jakość opisu: 0 
Ilość recenzji: 0 
 Ocena wody: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 7507 
Komentarzy: 0 
ID: 66891 
Węzeł: 44675 
Kamienne - Jezioro

Jezioro Kamienne jest jeziorem polodowcowego, nieposiadającym żadnych dopływów.Na starej przedwojennej mapie zaznaczone jest jako Kamin-See.

Po wybu- dowaniu elektrowni woda z tego jeziora zaczęła być wykorzystywana energetycznie. Przy pracy elektrowni pełną mocą poziomwody w górnym zbiorniku obniża się w tempie około 90 cm/godz., natomiast przy pompowaniu wody do góry wzrasta o około 50 cm/godz. Jezioro jest bardzo atrakcyjne turystycznie. Powierzchnia: 44 ha Długość: 2,1 km Szerokość: do 150 m Maks. głębokość: 20 m Wysokość n.p.m.: 173 m Długie i wąskie jezioro rynnowe, stanowi południowe przedłużenie jeziora Rospuda i jest połączone z nim przesmykiem. Ma kształt lekko wygiętego łuku, od północnego zachodu na południe. Brzegi wysokie na prawie 15 m, wznoszące się łagodnie, zbudowane z z piasków i żwirów wodnolodowcowych (osadzonych przez wody płynące pod lądolodem skandynawskim w okresie zlodowacenia bałtyckiego). Na dnie jeziora i w jego otoczeniu występują liczne głazy, od których wzięło ono swoją nazwę.

Są dowodem na to, że niegdyś w tym miejscu zalegał martwy lód, który później powoli się wytapiał. Na południowym krańcu jeziora leży wieś (dawniej miasto) Filipów.

W jeziorze wystepuje między innymi : płoć, lin, karaś, szczupak, miętus, karp, węgorz, okoń, leszcz, jazgarz, krąp, sielawa, sandacz, ukleja. Karty wędkarskie PZW są do nabycia we wszystkich urzędach pocztowych, ośrodkach wczasowych, obiektach i kołach rybackich.

Przez jezioro prowadzi szlak kajakowy Rospudy. Na północnym krańcu jeziora znajduje się miejsce biwakowe.Wynajem Kwater"U Marii " Stara Huta, Stara Huta 7 83-328 Sianowo Telefon kontaktowy: +48 (58) 685 57 72 Telefon komórkowy: +48 505 317 580 Strona internetowa: www.maxmedia.pl/umarii Właściciel: Maria Neumann Obiekt czynny cały rok. Jezioro ma wiele ładnych miejsc do kąpieli - w części południowo-zachodniej zorganizowaną plażę i kąpielisko wraz z polem namiotowym.

Szerokość geograficzna: 54.1992"
Wysokość geograficzna: 22.61979"

Kamienne - Jezioro
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena wody: 4/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Typ: Jezioro
Klasyfikacja: Wody nizinne
Lokalizacja: podlaskie - suwalski => Suwałki - Gmina Filipów - wiejska
KAŻDY może edytować ten obiekt i poprawiać informacje, tak aby zebrane tu informacje były jak najbardziej wiarygodne. Możesz także podejrzeć i ewentualnie przywrócić poprzednie wersje.
Wersja: Nazwa: Status: Utworzył: Modyfikacja:
3 * Kamienne - Jezioro * Opublikowane 14.10.2007 19:20

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Nazwiska Żbikowski i Żbikowska przewijają się często na naszych stronach i są ściśle związane z naszymi firmami. Najlepiej odwiedzić tę stronę: Żbikowski aby zrozumieć dlaczego.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).