Lewe menu

Filtry

Komentarze

Szukaj

Reklama

Jezioro Ewingi

Jakość opisu: 0 
Ilość recenzji: 0 
 Ocena wody: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 20957 
Komentarzy: 1 
ID: 86580 
Węzeł: 62507 
Ewingi - Jezioro

Jezioro morenowe Ewingi położone jest na Pojezierzu Iławskim w województwie warmińsko-mazurskim w dorzeczu rzeki Iławki, w zlewni rzeki Drwęcy. Jezioro jest płytkie, zamulone, brzegi wokół niego niskie, słabo rozwinięte, podmokłe i porośnięte trzcinami. Brak infrastruktury turystycznej.

Wody jeziora są zanieczyszczone. Przez wiele lat pobliskie garbarnia i duża chlewnia zrzucały do toni nieoczyszczone ścieki i gnojowicę co spowodowało eutrofizację zbiornika. Na jego dnie zalega warstwa toksycznego mułu, powstałego głównie z pozostałości po chemicznym garbowaniu skór. W latach dziewięćdziesiątych oba zakłady zamknięto. Jezioro powoli ożywa. Proces naturalnej rewitalizacji potrwa jeszcze wiele lat.

Jezioro Ewingi łączy się z jeziorem Jeziorak wykopanym w latach 1331-1334, liczącym 2400 m Kanałem Dobrzyckim (niem. Weisdorf Kanal). Połączenie jeziora Ewnigi z Jeziorakiem umożliwia żeglugę i komunikację wodną z Kanałem Elbląskim.

6 czerwca 1999 roku, trakcie VI pielgrzymki Jana Pawła II do Polski Kanałem Dobrzyckim płynął polski papież.

Nazwę Ewingi przyjął działający w Zalewie Klub Sportowy Ewingi Zalewo.

Powierzchnia - 4,9 km²
Długość - 2,3 km
szerokość - 2,4 km
Głębokość średnia - 2 m
Głębokość średnia - 3 m
Objętość - 9,8 km³

Szerokość geograficzna: 53.834698"
Wysokość geograficzna: 19.583625"

Ewingi - Jezioro
  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena wody: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Typ: Jezioro
Klasyfikacja: Wody nizinne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie - iławski => Iława - Gmina Zalewo - wiejska
KAŻDY może edytować ten obiekt i poprawiać informacje, tak aby zebrane tu informacje były jak najbardziej wiarygodne. Możesz także podejrzeć i ewentualnie przywrócić poprzednie wersje.
Wersja: Nazwa: Status: Utworzył: Modyfikacja:
1 Ewingi - Jezioro Archiwalne 21.01.2008 00:12
2 * Ewingi - Jezioro * Opublikowane Dariusz Żbikowski 29.07.2011 13:15

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Hydroizolacja - Izolacje fundamentów

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).