Lewe menu

Filtry

Komentarze

Szukaj

Reklama

Jezioro Głodowskie

Jakość opisu: 0 
Ilość recenzji: 0 
 Ocena wody: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 14251 
Komentarzy: 1 
ID: 77873 
Węzeł: 54581 
Głodowskie   	  - Jezioro

Jezioro Głodowskie: stanowi końcowy odcinek Rynny Goplańskiej.

Linia brzegowa jest słabo rozwinięta, kształt jeziora jest wydłużony, w północnej części występuje przewężenie, za którym wschodnia część jeziora jest zarośnięta. W ostatnich latach większość parametrów określających wielkość, kształt i głębokość jeziora uległa istotnym zmianom: zasoby wodne zmniejszyły się ponad trzykrotnie. Interesujące dla turysty jest obserwowanie zarastania jeziora oraz próby ratowania poprzez tłoczenie wody z odkrywek kopalni "Konin".Jezioro liczy sobie ponad 20 ha

Kawnice. Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Kierujemy się drogą w kierunku północnym przez wieś. Mijamy przejazd kolejowy trasy Warszawa-Berlin i zjeżdżamy z drogi asfaltowej w lewo ( 300 m od torów), podczas gdy asfalt biegnie dalej w prawo. Czas jakiś będziemy jechali zgodnie z zielonym szlakiem pieszym Kawnice-Bieniszew. Polną drogą jedziemy w kierunku widocznego w oddali skraju lasu. Po około 2 km skręcamy w prawo na miedzę i po 200 metrach dojeżdżamy do lasu. Skrajem lasu jedziemy na północny-zachód. Po chwili zgodnie ze szlakiem zielonym kierujemy się na północ w głąb lasu. Dojeżdżamy do jeziora "Głodowskiego". W jeziorze występuje między innymi sandacz , okoń szczupak , leszcz, płoć, preferowana metoda połowu - spławik i lekka gruntówka.

Jezioro leży w Lasach Kazimierskich

Szerokość geograficzna: 52.27898"
Wysokość geograficzna: 18.12799"

Głodowskie - Jezioro
  • Obecnie 0 z 5.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena wody: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Typ: Jezioro
Klasyfikacja: Wody nizinne
Lokalizacja: wielkopolskie - koniński => Konin - Gmina Kazimierz Biskupi - wiejska
KAŻDY może edytować ten obiekt i poprawiać informacje, tak aby zebrane tu informacje były jak najbardziej wiarygodne. Możesz także podejrzeć i ewentualnie przywrócić poprzednie wersje.
Wersja: Nazwa: Status: Utworzył: Modyfikacja:
1 * Głodowskie - Jezioro * Opublikowane 02.12.2007 16:43

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: eZPublish

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).