Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 3,5 Ilość ocen: 12

U lekarza...

Przychodzi baba do lekarza i mówi:
Panie doktorze mam straszną sklerozę.
A czym to się objawia???
Co się objawia????
:):):)

U lekarza...
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,5/5 (12)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Na Rurze.

węgorze

Zgadałem się któregoś dnia ze znajomym ... .

więcej...

Wielkie Łuki cz.4.
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Ile zarobi kormoran??

Kiedyś napisałem podobny komentarz - niestety, w zamieszaniu portalowym zniknął.

Zwracając znaczek i części ryby wraz z opisem można dostać niezłe pieniądze od organizatorów zarybienia Zatoki Puckiej pstragami tęczowymi. 10% rybek zostało oznakowanych.
http://hel.h...akcjapstrag.htm
Najbardziej cieszą się ... kormorany. Taka na przykład kolonia wokół terminalu promowego w Gdyni ma zapotrzebowanie na pokarm przeogromne. Bardzo lubi porcyjne, tłuste tęczaczki, ktore po zarybieniu, zwłaszcza "z rury" trzymają sie dzielnie w stadzie i nie rozpraszają się. Wspaniale penetrują też płytkie partie przybrzeżne w poszukiwaniu pokarmu. Nawet podążając za docelowymi ciernikami. Rozmiary pstrągów użytych do zarybień widac na zdjęciach tutaj:

http://hel.h....pl/wypupst.htm

Doświadczenia brytyjskie, dotyczące zarybiania wód otwartych pstrągami tęczowymi wskazują na odporność przed drapieżnikami takimi jak kormorany dopiero pstrągów o masie ok. 0,8 kg do 1,0 kg. I takiej wielkości rybami zarybia się zbiorniki takie jak Rutland. Mniejsze są "w sam raz na ząb", przepraszam, "na dziób" dla kormoranów, które potrafią nurkować głęboko i wytrwale w poszukiwaniu zdobyczy.

Myślę, że badacze odchodów i "wypluwek" kormoranich mogą nazbierać najwięcej znaczków, szkoda, że instytut wymaga danych i zakonserwowanego przewodu pokarmowego pstrąga do wypłacenia całej należności. Ale "dychę" za znaczek można chyba dostać. Najwięcej zebrałyby kormorany, ale ani nie umieją czytać ani pisać. Tu okazuje się, że nauka popłaca i jak sie nie chodzi do szkoły to dobra okazja może przejść "koło nosa".

Warto śledzić dobrze przebieg tego eksperymentu i jego rezultaty.

Dokarmianie kormoranów to chwalebna działaność (jak ktoś lubi) tylko czy nie szkoda na to takich pieniędzy.

Pozdrawiam serdecznie

Jerzy Kowalski
Schowaj teksty   

Powiązane z

40 tysięcy nowych pstrągów w Zatoce Puckiej

 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).