Lewe menu

Filtry

Komentarze

Szukaj

Reklama

Nie tylko Augustów ma przechlapane

Czy Augustów jest faktycznie miejscem gdzie przeciwko ludziom, sprzysięgły się wszystkie negatywy rozwoju cywilizacyjnego i industrialnego? Oczywiście, że nie. Takich miejsc w Polsce jest wiele, jeśli nie bardzo dużo. Co mają powiedzieć mieszkańcy dużych miast, poddani presji rozwoju motoryzacji przez 24 godziny na dobę?

200m od mojego mieszkania, przez samo centum miasta, 300m od rynku, przejeżdża codziennie multum tirów. Bo mimo autostrady A4 nie zbudowano dalszych obwodnic. Dopóki nie będzie A1, dopóki nie wyremontują drogi E-40 od północy Gliwic, bedę słuchał jak zapinkalający tir napierdziela w torowisko tramwajowe na głównej ulicy miasta. O spalinach, korkach, nie wspomnę. Sytuacja ma się zmienić za 5-7 lat, gdy zakończy się również budowa DTŚ, łączącej miasta śląskie z drogą E-40, dojazdową do A4. Realnie 10 lat. Dlaczego Augustowianie mają być uprzywilejowani? O ile wiem w Gliwicach mieszka ze 4 razy więcej ludzi, dla których rych tirów jest bardzo uciązliwy. Gdzie dotacje na moje miasto? Dlaczego poprzez utratę dotacji na autostradę Via Baltica ma się odwlec w czasie finansowanie dróg i innych częściach kraju?
Powiem jeszcze raz. Nalać na przyrodę, pomińmy to. Wystarczy sam aspekt ekonomiczny. Nie potrzeba ekologów. Za decyzję o rezygnacji z dotacji i poddaniu nas , obywateli, karom finansowym, należy postawić odpowiedzialnych przed Trybunał Stanu.

T.P.

Schowaj teksty   

Powiązane z

Więcej na temat Rospudy

 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Blog o CMS

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).