Lewe menu

Filtry

Komentarze

Humor»

Ocena: 3,5 Ilość ocen: 23

Jaguar

Spotykają się dwaj koledzy. Jeden mówi do drugiego:
- Wiesz, nie mogę pozbyć się swojej teściowej! Próbuję, próbuję i ciągle
nic.
- Wiesz co? Kup jej samochód, pojeździ wpadnie w poślizg będzie miała
wypadek i po niej!
- No dobra.
Spotykają się kilka dni później:
- I co podziałało?!
- Nie! Jeździ ciągle i żyje!
- A co jej kupiłeś?
- No, malucha.
- Ale ty głupi jesteś, kup jej jaguara!
Spotykają się znów po kilku dniach:
- No i jak zadziałało??!
- Nooo... A najlepsze było jak jej głowę odgryzał!

Jaguar
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,4/5 (23)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

do RO-boty

Myślę, że na spoko,
Przemyślicie wszystko,
I zrobicie po ludzku,
Te Rybie Oczysko.
Brak dostępu serwera,
Oraz inne sprawki,
Wymuszą na redakcji,
Istotne poprawki.
Wiem, że macie problemy,
Lecz kto w życiu ich nie ma,
Więc zakasać rękawy,
Tłumaczenie to ściema.
czapek.

do RO-boty
 • Obecnie 2 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2/5 (30)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Witaj Ryśku

Krzysztof Komoszka

W ubiegłym roku trasą przez Augustów jechałem klika razy - tłok tam jest ogromny i jest to fakt niezaprzeczalny. Niezaprzeczalne jest także totalne zacietrzewienie miejscowej społeczności. "Ta ciemna, manipulowana masa, śpiewa i tańczy, jak im zagra ta czy inna grupa partykularnych interesów. Dla logicznie myślącego człowieka, rozwój Augustowa w oparciu o status uzdrowiska, to wypierdzielenie jak najdalej drogi ekspresowej od Augustowa. Przesunięcie tej drogi o kilkaset metrów, tylko dlatego aby ktoś miał ciszej i mniej smrodliwie, cuchnie hipokryzją na odległość." Ja myślę, że tych interesów to może być całkiem sporo: torf, drewno, sprzedane grunty, które przecież były czyjąś własnością, posady włodaży tez są w penym stopniu powiązane z tą cholerną budową. I jeszcze jedno, coś co śmierdzi najbardziej i to nie ze względu aferalnego. Postawa ministra środowiska: czyli akceptacja złych założeń przez człowieka, któremu powinno najbardziej zależec na ochronie środowiska właśnie. Dziwi mnie fakt, że planowana przez tyle lat inwestycja została zaplanowana źle od postaw. To tak jakby chcieć dostać się na księżyc po drabinie. Smród tak czy inaczej pozostanie w dolinie Rospudy dosłownie i w przenośni.
To że napisałem, że tamtych ludzi zaczynam pomału rozumieć nie znaczy, że popieram ich walkę, nie. Rozumiem ich bo ruch TIR jest tam potworny. Można dostać szału. Odskocznią od tego tematu są pieski srające pdo moim balkonem. Wkurza mnie to bo nie będę mógł z dzieckiem pochodzić po trawie. Ale czy jest to powód by strzelać do psów - nie.
Wspomniane wczesniej zacietrzewienie nie mieści się w granicach pojmowania. Sytuacja nad Rospudą jest totalnym wypaczeniem racjonalnej gospodarki, zrówno zasobami naturalnymi i zwyczajną kasą z naszych podatków, które płacimy w każdym litrze paliwa. Jakoś nie mam ochoty topić moich/naszych pieniędzy w bagnie. Nie mam ochoty jeździć po Polsce po dziurawych drogach, które takie będą jeśli Unia cofnie nam kaskę. Nie mam w końcu ochoty płacić z moich/naszych podatków kar za kiepskie decyzje, kiepskich urzędasów.
Poniższy link pozwoli przenieść się nad Rospudę, by poznać charakter tamtejszych torfowisk: http://zielo...les.php?id=1169
O tym, że proces torfienia jest długo trwały nie trzeba chyba nikogo przekonywać. O tym, że ciężki sprzęt zniszczy je prawdopodobnie bezpowrotnie też zdrowo myslących ludzi przekonywać nie trzeba. Przytoczę tylko jeden fragment, materiału ze strony podanej powyżej:

"Nie widzimy żadnych możliwości skompensowania ewentualnych oddziaływań na torfowisko Rospudy. Torfowiska przepływowe są wyjątkowo wrażliwe na naruszenie ich powierzchni i struktury, a raz uruchomione zmiany degeneracyjne nie są możliwe do zatrzymania. Nie istnieje obecnie technologia, umożliwiająca odtworzenie ekosystemu tego typu. W stosunku do torfowisk przepływowych (siedliska przyrodniczego 7230) bardzo ograniczone są nawet możliwości renaturalizacji tych torfowisk, które zostały tylko częściowo naruszone (raz uruchomione procesy degradacyjne w torfowiskach tego typu są zwykle nieodwracalne, a przynajmniej współczesny stan wiedzy ekologicznej nie umożliwia ani ich zatrzymania, ani odwrócenia). Nie jest też znane w Polsce żadne inne torfowisko o podobnych cechach, które mogłoby zostać objęte ochroną „w zamian” za utratę wartości torfowiska Rospudy"

Pozdrawiam, Krzysiek - SWI
GUMOFILCE PRECZ Z WODY

Standard view   

Powiązane z

Więcej na temat Rospudy

 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: ODOO - Open source ERP i CRM

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).