Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 3 Ilość ocen: 6

Paraliż

Jak nazywa się choroba, która paraliżuje blondynki od pasa w dół?
- Małżeństwo.

Paraliż
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2,8/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Kłótnie?

Dyć się kłócić nie zamierzam,

ni grubego tropić zwierza.

Tak mnie wzięło na wspominki

w ROmanowe imieninki

by kolegę spytać czy

wciąż pamięta K(S)WI?

Kłótnie?
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,2/5 (5)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Krótko

Rysiek napisał wyczerpująco i niewiele mam do dodania. Napiszę więc krótko.

Tu są co najmniej trzy różne sprawy:

1. Budowa autostrad w Polsce - niewątpliwie bezdyskusyjna.
2. Kompletna ignorancja w sprawach wiedzy o środowisku, jak przypuszczam dotyczyć może 90% naszego społeczeństwa, z państwowym urzędnikami włącznie. Widać to po decyzjach, po wypowiedziach, po prasowych artykułach.
3. Pokrętne pojmowanie prawa, nie tylko dotyczącego przyrody.


Ad. 1 Czy ta autostrada musi przebiegać akurat tamtędy? Zobacz na mapę, w dyskusji zamieścił tę mapkę Darek. Po co ten zygzak na Białystok i z powrotem???

Ad. 2 W mediach temat przedstawiano najczęściej jako konflikt "ekologów" (czyli jakichś nawiedzonych co włażą na drzewa) i „mieszkańców Augustowa”. Bardzo fałszywy obraz!!! Decyzje wszelkich urzędników na różnych szczeblach także świadczą o braku wiedzy przyrodniczej, nawet jeżeli posługują się niby ekologicznym słownictwem.
Ad. 3 Jak jest z poszanowaniem prawa wiadomo... Złodziejstwo, łapówkarstwo, przekręty, jazda po pijaku, przekraczanie dozwolonej prędkości. Itd. itd. Żyjemy w chorym kraju. Na tym tle przepisy dotyczące przyrody są totalnie lekceważone. Czy to dotyczy wywalenia śmieci do lasu, czy ścięcia drzew nad rzeką, dziurawego szamba, spuszczenia ścieków z oczyszczalni (jak do Bystrej), kłusownictwa czy też rozmaitych inwestycji. Przepisy są olewane. Różnica tylko w skali zjawiska. Sprawa Rospudy jest tu typowym przykładem.
Ciągle od czasów peerelu funkcjonuje podejście: „przepisy - przepisami, ale...”
Owszem, chcemy być w UE, czerpać z UE kasę ale...
Kto u nas potrafi pojąć, że nie ma "ale"? Przepis to przepis.
Dopiero jak nam zasolą karę, ktoś się ocknie. I nie tyle i tych pieniędzy niepotrzebnie płaconych z budżetu szkoda, ile nieodwracalnych zniszczeń.

A miało być krótko.
Andrzej
Schowaj teksty   

Powiązane z

Więcej na temat Rospudy

 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Urlop: wy-Wczasy.pl

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).