Lewe menu

Filtry

Komentarze

Humor»

Ocena: 3,5 Ilość ocen: 23

Jaguar

Spotykają się dwaj koledzy. Jeden mówi do drugiego:
- Wiesz, nie mogę pozbyć się swojej teściowej! Próbuję, próbuję i ciągle
nic.
- Wiesz co? Kup jej samochód, pojeździ wpadnie w poślizg będzie miała
wypadek i po niej!
- No dobra.
Spotykają się kilka dni później:
- I co podziałało?!
- Nie! Jeździ ciągle i żyje!
- A co jej kupiłeś?
- No, malucha.
- Ale ty głupi jesteś, kup jej jaguara!
Spotykają się znów po kilku dniach:
- No i jak zadziałało??!
- Nooo... A najlepsze było jak jej głowę odgryzał!

Jaguar
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,4/5 (23)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

do RO-boty

Myślę, że na spoko,
Przemyślicie wszystko,
I zrobicie po ludzku,
Te Rybie Oczysko.
Brak dostępu serwera,
Oraz inne sprawki,
Wymuszą na redakcji,
Istotne poprawki.
Wiem, że macie problemy,
Lecz kto w życiu ich nie ma,
Więc zakasać rękawy,
Tłumaczenie to ściema.
czapek.

do RO-boty
 • Obecnie 2 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2/5 (30)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rospuda, trochę inne spojrzenie.

Ryszard Siejakowski

Andrzeju, podpinam sie pod post, który nie był skierowany do mnie, tylko do Krzyśka. Myślę, że sie nie pogniewasz Zawsze starałem się być w życiu pragmatyczny, chociaż nie zawsze mi to wychodziło. Staram sie jednak patrzeć na sprawy realnie i dość dogłębnie. Na ile mogłem zapoznałem się z częścią techniczną proponowanego rozwiązania obwodnicy. Kilka elementów wzbudza co najmniej zaniepokojenie, jeśli nie obawy.
Pierwsza obawa, to sposób kotwienia podpór estakady. Obawiam się, że ingerencja w podłoże musi być bardzo głęboka. aby utrzymać te tysiące ton konstrukcji plus przemieszczające się środki transportowe. To nie będzie neutralne dla torfowisk i terenów bagiennych, co w konsekwencji może spowodować zachwianie stosunków wodnych.
Druga obawa, to odkryte nie tak dawno zjawisko gołoledzi motoryzacyjnej. Odkryli to Niemcy na autostradach i drogach ekspresowych. Natężony ruch pojazdów, a co za tym idzie intensywna emisja pary wodnej z układów wydechowych, powoduje w okresach zimowych osadzanie się jej na nawierzchni. Im bardziej intensywny ruch, tym warstwa oblodzenie większa, a co za tym idzie konieczność przeciwdziałania środkami chemicznymi. Nie należy zapominać jednocześnie, że mamy do czynienia z pewną specyficzną sytuacją. Augustów to raczej obszar niskich temperatur zimą. Rospuda, przez jej charakter, to rzeka która nie będzie zamarzać, co oznacza emisję ciepła. To wszystko skupi sie na estakadzie w formie występowania oblodzeń. Nie trudno wyobrazić sobie te dziesiątki piaskarek i wozów wylewających solankę na nawierzchnie. Nietrudno też sobie wyobrazić, gdzie to ostatecznie wyląduje. Przypatrywałem się budowie autostrady A2. Co kilkanaście kilometrów są odstojniki wody podeszczowej, odprowadzanej z autostrady. W tej wodzie jest cała tablica Mendelejewa. Od ropopochodnych, poprzez metale ciężkie a na zwykłym syfie kończąc. Nie ma systemu, który jest w stanie zabezpieczyć na 100%, przed przedostawaniem się części tych zanieczyszczeń do gleby. Obawiam się, że przy tak kruchej równowadze, jaka jest w Dolinie Rospudy, nawet niewielka część tych zanieczyszczeń, załatwi sprawę w krótkim czasie.
I trzeci element tej układanki. Tereny chronione w ramach programu NATURA 2000, to tereny, na których mogą być prowadzone prace inwestycyjne. Jednym z warunków jest skompensowanie ewentualnych strat. Uśmiałem się serdecznie, gdy Nadszyszkownik Szyszko, wszem i wobec obwieszczał o kompensacie w postaci nowych nasadzeń, za wycięte 25 tyś drzew. Nasadzenia te mają być w wysokości około 1 miliona, co przeliczając na jedno wycięte drzewo, daje skromną liczbę 40 sadzonek. Mam niecały hektar ziemi, której część chcę z premedytacją zalesić. To są żadne koszty. 1000 sztuk sadzonek sosny, kupionej w szkółce leśnej to wydatek około 90 złotych z VAT-em. Czyli 1 milion to zaledwie 90 tyś złotych, koszt materiału nasadzeniowego. Nie znam takiego człowieka /oczywiście normalnie myślącego/, który by zamienił jedno dorosłe drzewo na swoim ogrodzie na 40 sadzonek. Ja bym nie zamienił nawet na 1000 sadzonek. Bo jest to po prostu nieporównywalne. Przy takich ciulach, zasiadających na stanowiskach ministerialnych, ten kraj musi się stać krajem katastrofy ekologicznej.
Standard view   

Powiązane z

Więcej na temat Rospudy

 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Dobry i tani Notariusz Łódź

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).