Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Wobler

Zdzichu i Janek poszli na sumy , po chwili:
- koledzy! ratujcie!Zdziśka, wobler przygniótł.

Wobler
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Sezon

No i zaczęliśmy,
Sezon na szczupaka,
Kto żyw za kij chwyta,
Heja na biedaka,

więcej...

Sezon
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,7/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Znad wody/Ze świata/Rekordy Świata Warte Przypomnienia  

Rekordy Świata Warte Przypomnienia

Ilość wyświetleń: 12396 
Komentarzy: 2 
ID: 75581 
Węzeł: 52504 
Sum - Rekord Świata

Dotychczas nie pobite!!!

W nocy pomiędzy 21 i 22. Marca 2006 dwaj wędkarze testowi Quantum, Stefan Seuß i Benjamin Gründer zapisali się w historii połowów olbrzymich sumów. Już od początku zawodów Bernhard and Ute Heiner's "Welscamp" na rzece Po wędkarze zespołu Quantum wyciągali spore sztuki, lecz tej pamiętnej nocy pobili rekord świata IGFA dwukrotnie.

Około pół godziny przed północą na wędzisku Stefana maiło miejsce potężne branie po którym nastąpiła długa wyczerpująca walka. Długie i wyczerpujące odjazdy podczas holu wskazywały na to że ryba musi być niewiarygodnych rozmiarów. Po 45 minutach starał się wyciągnąć rybę rękoma lecz skończyło się to wciągnięciem go do rzeki. W końcu jednak udało się bezpiecznie wyholować rybę na brzeg.

W momencie w którym udało mu się wreszcie stanąć na nogach i ogarnąć całą sytuację zobaczył swojego partnera z drużyny biegnącego w stronę swoich wędzisk. Sygnalizator brań przy wędce Benjamina hałasował niemiłosiernie. Po zacięciu nastąpiła kolejna wyczerpująca walka zakończona szczęśliwym lądowaniem ryby. Pierwsze szybkie pomiary ryb odebrało wędkarzom mowę. Oba mierzyły sporo ponad 2,4m. Istne szaleństwo.

Rankiem, w obecności notariusza i siedmiu świadków, dokonano ponownych pomiarów z użyciem zalegalizowanego sprzętu. Wyniki były absolutnie rekordowe: sum Stefana Seuß`a mierzył 2,48m I ważył 102,8kg natomiast odrobinę mniejszy sum Benjamina Gründer'a miał odpowiednio 2,41m i 97,4kg. Dane połowu Stefana Seuß`a przekazane zostały do IGFA I od tego momentu obowiązuje nowy rekord świata.

Ryby złapano przy uzyciu następującego sprzętu: wędka - Rhino DF Big Fish, 2,85m, Kołowrotek - Quantum Crypton Big Pit z plecionką Quantum Catfish Braid 50 kg. Woda w tym dniu miała tylko 9,2 stopnie C. Przynętą był w obu przypadkach żywiec leszcza.

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   

sznoni panstwo to prawda ryby sa wielkie ale wymiary niestety juz male wystarczy wejsc na moja stronke i popatrzec niestety notariusza nie bylo wiec rekurdu nie ma a z tym sumem co pobil te dwa to prawda gosciu go wyciagnal niedaleko od mojego miasta we francji tak poza tym profesor Piotr Lopacinski niech wroci do szkoly bo jak we francji sum nie wystepuje to ja jestem dziewica orleanska

Początek

Tomasz Torba

O ile mi wiadomo to już pobity 2,53cm 112kg ,30 czerwiec 11.30 Francja wiadomość uzyskana od przewodnika połowów sumów .
Pozdrawiamy Marek i Tomek...

Początek

 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Blog o CMS

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).